Alarm u Koloradu: Denver bez Jokića upisao peti uzastopni poraz (VIDEO)

U druga dva meča NBA šampionata koji su se igrali u sredu rano ujutru videli smo okršaje timova Zapadne konferencije – Denver Nagetsi su ubedljivo poraženi u Portlandu od Trejl Blejzersa, a nisu mogli da računaju na usluge najboljeg igrča Nikole Jokića. Somborac se još nije oporavio od povrede ručnog zgloba – nije ulazio u igru, iako je bio u opremi. Dalas Meveriksi su usled dobrih igara Luke Dončića i Kristapsa Porzingisa porazili Los Anđeles Kliperse.

Portland (10-8) je slavio rezultatom 119:100 protiv Nagetsa (9-9) i tako stigao do četvrte pobede u nizu, dok je tim iz Kolorada u „slobodnom padu“ – bio je ovo peti uzastopni poraz za tim Majkla Melouna.

Denver, za koji pored Jokića od ranije ne nastupaju povređeni Džamal Marej i Majkl Porter junior, držao se u prvom poluvremenu, ali je velika serija domaćih u trećoj četvrtini „prelomila“ duel.

Najbolji u redovima ekipe iz Oregona po običaju su bili bekovi – Si-Džej Mekolum je duel završio 32 poena (13/19 iz igre), a Demijan Lilard je imao 25 poena (9/13 iz igre). Centar ih BiH Jusuf Nurkić zabeležio je 6 poena (2/6 iz igre) i 7 skokova.

U Denveru se istakao veteran Džef Grin sa 24 poena (9/16 iz igre), Monte Moris dodao je 16 poena, a po 11 su ubacili Eron Gordon i Vil Barton.

Dalas Meveriksi (10-7) su rezultatom 112:104 posle produžetka u Los Anđelesu bili bolji od Klipersa (10-8) i tako prekinuli niz od tri poraza. Sa druge strane, bio je to treći poraz u četiri meča za tim Tajrona Lua.

Najefikasniji u ekipi Džejsona Kida bio je Letonac Kristaps Porzingis – duel je završio sa 30 poena (9/16 iz igre) i 7 skokova, a Slovenac Luka Dončić utakmicu je okončao sa 26 poena (9/21 iz igre) i po 9 skokova i asistencija. Srpski centar Boban Marjanović na terenu je proveo jedan minut i nije imao statistički učinak.

U poraženom sastavu Redži Džekson imao je 31 poen (12/23 iz igre) i 10 skokova, a Pol Džordž je dodao 26 (7/23 iz igre), 9 skokova i 6 asistencija. Hrvatski centar Ivica Zubac utakmicu je završio sa 10 poena, 7 skokova i 2 asistencije.