Atalanta remijem potvrdila titulu Intera: Vlahović sa dva gola doneo bod Fiorentini

Završnica 34. kola Serije A, donela je mnogo uzbuđenja. Atalanta je sa igračem manje uzela samo bod protiv Sasuola i tako omogućila Interu da već danas potvrdi 19. „Skudeto“ u istoriji kluba.

Kolo su otvorile ekipe Lacija i Đenove, te priredile pravu fudbalsku poslasticu sa čak sedam golova. Od starta je Lacio bio dominantniji, te su već na poluvremenu vodili sa visokih 2:0, golovima Hoakina Koree i Ćira Imobilea. U drugom poluvremenu gosti su smanjili na 2:1 autogolom Adama Marušića u 47. minuti, da bi već u sledećem napadu Luis Alberto povećao na 3:1. Visokih 4:1 postavio je, Hoakin Korea, svojim drugim golom na meču, u 56. minuti, i tada je izgledalo da gosti potpuno kontrolišu utakmicu. Međutim u samom finišu, izgubio je tim iz Rima koncentraciju, pa su se gosti uspeli vratiti na trenutak u utakmicu, preko ekspresna dva gola u razmaku od jednog minuta, a strelci su bili Đanluka Skamaka i Eldor Šomurodov. Ipak do kraja utakmice, gosti nisu uspeli da postignu gol za izjednačenje, pa je konačan rezultat na semaforu glasio 4:3 u korist Lacija, što je, reklo bi se na kraju ipak zasluženo.

Slika

Vlahović nastavlja da rašeta

Srpski napadač iz utakmice u utakmicu pokazuje da je definitivno, trenutno najbolji pojedinac u timu iz Firence. Fiorentina je na gostovanju Bolonji odigrala nerešenu utakmicu a rezultat je bio 3:3. Dva gola za goste postigao je Dušan Vlahović, a u strelce se upisao i Đakomo Bonaventura. Tim Siniše Mihajlovića, u ovom meču spasilo je iskustvo Rodriga Palasija, koji je sa tri gola predvodio Bolonju do jednog boda u čvrstom meču. Vlahoviću je ovo 19. gol ove sezone i trenutno se nalazi na petom mestu liste najboljih strelaca sa istim brojem golova kao i trećeplasirani Luis Muriel iz Atalante i četvrtoplasirani Ćiro Imobile iz Lacija.

Slika

Sasuolo Atalanti dozvolio samo bod te obezbedio titulu Interu.

Sasuolo i Atalanta odigrali su nerešenu utakmicu, rezultatom 1:1. Atalanta je sat vremena igrala sa igračem manje, a golom Robina Gosensa u 32. minuti uspeli su i da povedu. Ipak u 52. minuti ekipa Sasuola dobila je priliku da zabije iz penala, što je iskoristio Domeniko Berardi za konačnih 1:1. Ovakav ishod najviše je obradovao navijače Intera, jer je njihov tim prekinuo dugogodišnju dominaciju Juventusa i osvojio svoj 19. „Skudeto„.