Atalanta umalo ispustila ogromnu prednost u Đenovi: Tim iz Bergama osigurao Ligu šampiona

Atalanta je u okviru 37. kola Serije A, savladala Đenovu u gostima rezultatom 3:4. Tim iz Bergama je tako došao od serije od deset utakmica bez poraza. Poslednji put Atalanta je izgubila u martu od Reala iz Madrida u utakmici osmine finala Lige šampiona.

Prvo poluvreme u potpunosti je pripalo gostima. Atalanta je povela već u devetoj minuti preko Duvana Zapate, koga je odlično u petercu uposlio Ruslan Malinovski. U 26. minuti dva aktera prvog gola samo su zamenila uloge, pa je Malinovski povisio na 0:2. Do kraja poluvremena ubedljivih 0:3 postavio je Robin Gosens nakon što je ispratio centaršut Hansa Hetebora i mirno loptu glavom usmerio u mrežu domaćih.

Drugo poluvreme bilo je potpuna suprotnost prvog, jer je Đenova imala potpunu inicijativu. Eldor Šomurodov odmah je u 49. minuti smanjio na 1:3, ali već u sledećem napadu Mario Pašalić vratio je prednost Atalante na tri gola. Domaći su i na to odgovorili na pravi način te su utakmicu uveli u neizvesnu završnicu. Iskusni, Goran Pandev je u 67. minuti realizovao penal za 2:4, da bi u samom finišu dodatnu paniku u redove gostiju uneo ponovo, Eldor Šomurodov, svojim drugim golom na utakmici za konačnih 3:4. Do kraja su gosti uspeli da izdrže nalete Đenove i odnesu u Bergamo važna tri boda.

Atalanta je ovom pobedom uspela da osigura mesto u grupnoj fazi Lige šampiona. Takođe je tim iz Bergama ove sezone najproduktivnija ekipa kada su golovi u pitanju, a trenutno su kolo pre kraja postigli velikih 90 golova, što je više od svih ostalih ekipa u Seriji A, ove sezone.