Atlanta timskom igrom spustila Nikse na zemlju, Bogdanović popravio šut (VIDEO)

Košarkaši Atlanta Hoksa odneli su pobedu u trećoj utakmici plej-of serije protiv Njujork Niksa rezultatom 105:94, i tako poveli sa 2:1. Ovo je bila prva utakmica igrana u Atlanti, a 17,000 gledalaca prisustvovalo je pobedi svog tima.

Prva četvrtina je bila neizvesna, ali se u drugoj deonici Atlanta odvojila na dvocifrenu prednost koju je održavala sve do samog kraja utakmice.

Hoksi su igrali atraktivnu košarku, a poene su podelili ravnomerno. Čak 7 igrača bilo je dvocifreno, a najefikasniji među njima bio je Trej Jang, koji je ubacio 21 poen. Uz to, plejmejker domaćih imao je i 14 asistencija, pa je učinak ostatka ekipe logična posledica njegove nesebičnosti.

Bogdan Bogdanović ovoga puta šutirao je bolje nego u prethodnoj utakmici. Srpski reprezentativac iz igre je imao 6/12, ali je za 3 šutirao 3/4. Na to je dodao i 8 skokova uz 3 asistencije, a sa 39 minuta na parketu imao je najveću minutažu u svom timu.

U Niksima Derik Rouz ponovo je podsetio da još uvek ima kvalitete koji su ga krasili 2011. kada je bio MVP NBA lige. Rouz je ubacio 30 poena, a uz to dodao 6 skokova i 5 asistencija.