Atletiko Madrid je novi prvak Španije!

Atletiko Madrid uspeo je da dođe do svoje 12. titule u Španiji pobedom nad Valjadolidom u poslednjem kolu La lige. Jorgandžije su poslednji put na vrhu Španije bili 2014, kada je ekipu takođe vodio Dijego Simeone.

Nije počelo dobro za Jorgandžije. Valjadolid je imao teorijske šanse da opstane, i golom Plana u 18. minutu su krenuli ka relizaciji tog cilja. Domaćin je igrao čvrstu odbranu, pa Atletiko nije mogao do gola u prvom delu igre.

Drugo poluvreme ipak, donelo je izjednačenje. Anhel Korea je pokazao svoje umeće sa loptom, a onda veoma snalažljivo „špicem“ savladao golmana Valjadolida. Deset minuta kasnije, kontru gostiju završio je rutinski Luis Suarez. Tako je došao do 21. gola ove sezone u španskoj La ligi.

Atletiko je odbranio svoju prednost do kraja utakmice, i tako osigurao svoju 12. titulu prvaka Španije, drugu od kada je na čelu ekipe Dijego Simeone.

Real učinio sve što može u trci za gradskim rivalom

Real Madrid, kao i njihov rival, loše je otvorio odlučujuću utakmicu. Pino je bio strelac za goste u 20. minutu, a Madriđani, uprkos velikom pritisku na Viljareal, nisu uspeli da dođu do izjednačenja sve do 87. minuta kada je gol postigao Benzema. Nadu za titulu u potpunosti vratio Modrić golom u 92, ali, pošto je Atletiko takođe pobedio, Kraljevski klub će do titule moći tek sledeće sezone.

Betisu i Sosijedadu Liga Evrope, Viljareal čeka finale Lige Evrope

Betisu je bio potreban trijumf na gostovanju Selti, a to su i ostvarili velikim preokretom. Vodila je Selta čak 2:0, ali da je to najopasniji rezultat pokazali su gosti koji su za manje od pola sata igre okrenuli na 2:3 i tako sačuvali šesto mesto koje vodi u grupnu fazu LE.

Viljareal u Madridu nije došao ni do boda, pa tako nije uspeo da preskoči baskijski Sosijedad i osigura Ligu Evrope. Ipak, ovo može da se promeni ukoliko Unaj Emeri sa svojom ekipom osvoji pomenuto takmičenje i tako se kvalifikuje za Ligu šampiona. Trenutno sa pozicije sedam na tabeli, Žuta podmornica će igrati Ligu konferencija.

Fudbaleri Real Sosijedada sledeće sezone igraće Ligu Evrope. Tri boda protiv Osasune osigurala su petu poziciju za Baskijce.

Ueska, Valjadolid i Eibar ispali iz najvišeg ranga

Elče je uradio sve u što je bilo u njihovoj moći i uspeo da izbori opstanak. Pobedom nad Bilbaom od 2:0 popeli su se na bezbedno 17. mesto, a Ueska nije mogla da uzme sva 3 boda Valensiji tako da će sledeće godine igrati u nižem rangu. Svoje mesto u drugoj ligi zvanično su rezervisali i Valjadolid i Eibar.