Austrija u finišu do sva tri boda, Makedoncima falilo sreće

Austrija je pobedom nad Severnom Makedonijom započela svoje učešće na Evropskom prvenstvu, a rezultat je bio 3:1.

Iako mnogi to nisu očekivali, ovaj duel bio je jedan od najsadržajnijih u dosadašnjem delu takmičenja. Odličan centaršut Marsela Sabicera, prihvatio je Štefan Lajner i rutinski pospremio loptu u mrežu, a igrao se 18. minut.

Tačno deset minuta kasnije nesporazum u zadnjoj liniji Austrijanaca, iskoristio je legendarni fudbaler Severne Makedonije, Goran Pandev i izjednačio rezultat na 1:1.

U drugom poluvremenu, Makedonci su čak bili i konkretniji, a imali su nekoliko prilika da dođu do vodstva, ali po sreću protivnika to se nije desilo. U samom finišu utakmice (78′), sjajan centaršut poslao je David Alaba, a Majkl Gregorič matira Dimitrievskog za vodstvo.

Pobedu Austrije overio je Marko Arnautović (89′), svojim 27. golom u dresu reprezentacije.