Bajern uzvratio udarac: Lučić vodio Bavarce do prve pobede u seriji (VIDEO)

Košarkaši Bajern Minhena izbegli su eliminaciju u četvrtfinalnoj seriji Evrolige pošto su u sredu rezultatom 85:79 na domaćem terenu bili bolji od milanske Olimpije i tako smanjili rezultat u seriji na 2:1 u pobedama u korist italijanskog predstavnika. Fantastičnu partiju pružio je srpski reprezentativac Vladimir Lučić, koji je meč okončao sa 27 poena.

Čak četiri od ukupno šest trojki minhenskog kluba pogodio je Lučić, a sve to učinio je iz pet pokušaja. Na kraju je sakupio 27 poena uz sedam skokova . Sa linije penala je bio gotovo perfektan (11/12). Njegov sunarodnik Vladimir Micov je upisao jedan pogodak u dresu Olimpije, gde je najefikasniji bio Malkom Dilejni sa 18.

Ne predaje se Bajern, daleko od toga! Pokazali su ovom utakmicom da mogu da se nose sa Armanijem i održali su svoje šanse da ipak preokrenu ovu seriju. Dva puta u prvoj deonici, domaći su pravili nizove od 7:0, a potom i od 12:0, što im je donelo izuzetnih +14 pred ulazak u drugu deonicu.

Svega tri poena upisao je Vladimir Lučić u prvih 15 minuta, a sedam u prvom delu susreta, da bi nakon toga usledila rapsodija srpskog krila praćena šutem za tri koji je bio gotovo perfektan na ovom meču i upravo zahvaljujući ponajviše njemu, Bajern je stvarao zalihu, koja je u sredinom treće četvrtine iznosila maksimalnih +18. Jeste Olimpija prišla u završnici zahvaljujući seriji promašaja ekipe Andree Trinkijerija, ali na sreću Bavaraca, ostvarena razlika bila dovoljna za prvi trijumf Bajerna u seriji.

Treba naglasiti da u istoriji Evrolige nijedan tim u četvrtfinalnoj seriji nije stigao do Fajnal fora ako je posle prve dve utakmice gubio sa 2:0.

U subotu je postao poznat prvi učesnik Fajnal fora – to je moskovski CSKA, koji je sa 3:0 savladao oslabljeni Fenerbahče.