Bajernova „petarda“ Štutgartu za beg rivalima na tabeli (VIDEO)

Bajern Minhen savladao je na gostovanju, ekipu Štutgarta u okviru 16. kola Bundeslige a rezultat je bio 0:5.

Nije aktuelni šampion propustio priliku da se još više, bodovno, odvoji na tabeli od ostalih rivala, te je pobeda obezbeđena prilično lako.

Uprkos velikoj inicijativi gostiju u prvom poluvremenu videli smo svega jedan gol.

Vodstvo Bajernu doneo je Serž Gnabri, koji je serviranu loptu od strane Liroja Sanea zakucao u mrežu Štutgarta.

U drugom delu otpor domaćih potpuno je slomljen te je počelo Bajernovo iživljavanje.

Serž Gnabri je odličnu solo akciju iz 53. minuta završio sjajnim golom za 0:2.

Nešto više od deset minuta kasnije uključio se i Robert Levandovski koji je, nakon što prošao nekoliko igrača, odlično prebacio golmana Štutgarta i individualnu akciju krunisao golom za 0:3.

Sjajni poljak je svega tri minuta kasnije još jednom upisao svoje ime na listu strelaca i tako došao do 18. gola u ligi ove sezone.

Konačnih 0:5 postavio je raspoloženi Serž Gnabri, koji je tako došao do het-trika.

Ovom pobedom Bajern je pobegao Borusiji iz Dortmunda na devet poena razlike uz utakmicu više.