Bajernu pripao nemački derbi: Levandovski kaznio katastrofalnu grešku Humelsa (VIDEO)

Fudbaleri minhenskog Bajerna slavili su u Dortmundu nad Borusijom 3:2 u derbiju u 14. kolu nemačke Bundeslige.

Tragičar meča u Der Klasikeru bio je Mats Humels, bivši štoper Bajerna, a sada vođa odbrane milionera.

Da ćemo pravi spektakl gledati u Dortmundu bilo je jasno već u ranoj fazi, pošto su već u uvodnih devet minuta postignuta dva gola.

Milioneri su poveli u petom preko Julijana Branta. Prihvatio je na ivici šesnaesterca napadač domaćih odličan pas Džuda Belingema, lažnjakom izbacio Alfonsa Dejvisa i zatim pogodio gornji ugao za radost oko 15.000 navijača na tribinama (stadion nije bio ispunjen do poslednjeg mesta zbog kovid protokola).

Nije, međutim, dugo trajalo slavlje ekipe Marka Rozea. Samo četiri minuta kasnije Bajern je izjednačio.

Uporni Tomas Miler je došao do lopte pre Matsa Humelsa, uposlio Roberta Levandovskog, koji je sa desetak metara bio precizan.

Bila je to najava fantastične predstave dva napadački nastrojena tima. I u nastavku se igralo u visokom ritmu, iz napada u napad su se ređale polušanse i šanse.

Erling Holand je propustio najbolji za Dortmund, pošto je u kontra napadu šutirao malo pored stative, da bi na drugoj strani opasno pretio Levandovski.

Na novi gol se čekalo do finiša poluvremena. Igrao se 43. minut kad je Kingsli Koman doneo preokret sastavu Julijana Nagelsmana. Nespretno se odbila lopta od Matsa Humelsa u šesnaestercu i došla do Komana, a Francuz je snažnim udarcem i uz malo odbitka savladao Kobela.

Poput vođstva Dortmunda, i prednost Bajerna je trajala samo četiri minuta ne računajući poluvreme. U prvom napadu drugog dela, Erling Holand je izjednačio na 2:2.

Posle centaršuta sa desne strane, Dajo Upamekano je loše intervenisao, Džuda Belingema je proigrao Holanda, koji je slabijom desnom nogom pogodio dalji ugao od stative.

Samo nekoliko trenutaka kasnije Komanov udarac u kontra napadu zaustavio je Kobel. Na drugoj strani je Benžamin Pavar zaustavio loptu na gol liniji kod udarca Branta, da bi zatim tempo utakmice malo opao.

Odlučujući trenutak viđen je u 77. minutu. Kod kornera Bavaraca rukom u šesnaestercu igrao je Mats Humels. Sudija je pogledao VAR snimak i pokazao na belu tačku, a siguran izvođač bio je Levandovski.