Košarkaši Barselone poslednji su učesnici fajnal-fora Evrolige. Izabranici Šarunasa Jasikevičijusa su u Palau Blaugrani ubedljivo savladali Zenit sa 79:53 i plasirali se na završni turnir ukupnim rezultatom 3:2 u četvrtfinalnoj seriji.
- Advertisement -
Ključ pobede Barselone bio je zaustavljanje Kevina Pengosa, koji je upisao samo sedam poena. Od početka do kraja meča Barsa je kontrolisala rezultat i zasluženo slavila.
Do sredine prve deonice Zenit je držao priključak, ali su se domaći nakon toga odlepili i povećavali prednost iz četvrtine u četvrtinu.
Najefikasniji u Barseloni bio je Kori Higins sa 15 poena, dok je Nik Kalates upisao 12, uz pet asistencija.
U poraženom timu jedini dvocifren bio je Aleks Pojtres sa 11 poena.
Barselona će na fajnal-foru igrati protiv Armanija, koji je u neizvesnoj završnici savladao Bajern. Drugi polufinalni par čine Efes i CSKA.
Završni turnir Evrolige održaće se u Kelnu, od 28. do 30. maja.
- Advertisement -