Barselona demolirala Bilbao u finalu kupa

Barselona je osvojila Kup Kralja savladavši ekipu Atletik Bilbaa rezultatom 0:4. Ovo je šesta titula kupa za katalonce u poslednjih deset godina.

Uspeo je Bilbao da odoli napadima Mesija i ekipe u prvom poluvremenu, međutim u drugom poluvremenu potpuno su poklekli pod pritiskom, i Barsa je četiri puta pogađala mrežu Unai Simona.

U 60. minuti vodstvo Barseloni doneo je Antoan Grizman, da bi samo tri minute kasnije na 2:0 povisio Frenki De Jong. Za preostala dva gola zadužen je bio argentinski velemajstor, Leo Mesi, prvi put u 68. minuti a potom u 72.

Barselona

Ovo je veoma važna titula za katalonce s obzirom da su ispali iz Lige Šampiona, a prethodno su izgubili u najvećem španskom derbiju „El Klasiku“ od velikog rivala Real Madrida što je svakako korak u nazad kada je borba za titulu šampiona „La Lige“ u pitanju. Svakako tu su karte još uvek otvorene, pa postoji velika šansa da ovo neće biti jedini trofej za Barselonu ove sezone.