Barselona košem Higinsa pred sirenu do finala Evrolige! (VIDEO)

U drugom meču polufinala Evrolige su se sastale ekipe Barselone i Armanija iz Milana, a Barselona je zahvaljujući pogotku Higinsa odnela pobedu rezultatom 84:82. Ekipa Jasikevičijusa će se u finalu sastati sa Anadolu Efesom, koji je bio bolji od CSKA ranije u petak.

Igrač utakmice bio je Nikola Mirotić sa 21 poenom i 6 skokova, pratio ga je Kalates sa 17 poena i 6 asistencija, a u Milanu je najefikasniji bio Kevin Panter sa 23 poena.

Na poluvremenu Barsa je vodila 51:42. Najefikasniji u katalonskoj ekipi bio je Nikola Mirotić uz Gasola i Kalatesa, a priključak za Armani držali su Kevin Panter i Vladimir Micov sa po 9 poena.

U trećoj deonici prednost Barselone se istopila. Izvanredno je odigrao bivši košarkaš Crvene zvezde Kevin Panter. Amerikanac je pogađao u serijama, krajem trećeg dela došao je do 20 poena, a sa 14 ga je pratio Micov.

Poslednja četvrtina igrala se na koš razlike. Grčki plejmejker Kalates morao je da napusti utakmicu zbog povrede, a nije mogao sam da odšeta sa terena. Blagu prednost od koš ili pola koša držala je Barselona, ali u poslednji minut meča ušlo se sa nerešenim rezultatom.

U poslednjem napadu za Barsu Higins je neverovatno pogodio za dva i ostavio italijanskoj ekipi samo 8 desetinki da pokuša da uzvrati udarac, ali to se nije desilo, Panter je neuspešno gađao sa linije za tri poena.