BARSELONA NA MIŠIĆE PROTIV VALJADOLIDA: Dembele golom u devedesetoj minuti doneo tri boda Kataloncima

Zasluženo je Barselona došla do pobede od 1:0, na Kamp Nou, protiv Valjadolida u 29. kolu La Lige.

Celim tokom utakmice, bili su igrači Barselone dominantniji, ali tek u 90. minuti uspeli su da slome otpor gostiju, strelac je bio mladi Francuz, Ousmane Dembele. Može se reći da je utakmicu rešio crveni karton koji je u 79. minuti dobio veznjak Valjadolida, Oskar Plano. Gosti prosto nisu mogli da se brane sa igračem manje protiv, sjajno raspoložene Barselone, kojoj su ovo važna tri boda u borbi za titulu.

Ovom pobedom domaći su se približili Atletiku iz Madrida na samo bod zaostatka. Na trećem mestu nalazi se Real Madrid sa dva boda manje manje od Barselone i tri od gradskog rivala Atletika. Zasigurno će završnica biti uzbudljiva, a pored tri prvoplasirane ekipe ne treba otpisati ni četvrtoplasiranu Sevilju, koja je nakon ispadanja iz Lige Šampiona u sjajnom naletu pozitivnih rezultata. Oni su sa 58 bodova na četvrtoj poziciji i zaostaju za prvoplasiranim Atletikom, kojeg su savladali u ovom kolu, osam bodova.