BAVARCI NA PLUS 7: Bajern i bez Levandovskog bolji od Lajpciga

Igrači Bajerna iz Minhena slavili su minimalnim rezultatom protiv RB Lajpciga u derbiju 27. kola Nemačke Bundeslige. Pobeda Bavaraca u duelu dve prvoplasirane ekipe na tabeli odvela ih je na čak 7 bodova prednosti na isto toliko kola pred kraj prventsva.

Vodila se prava rovovska borba na ‚‚Red Bul Areni“ u Lajpcigu i jedna i druga ekipa su bile oprezne od samog starta. Ipak ekipa Bajerna je bila ubedljivija u prvih 45. minuta, pa su došli i do zasluženog pogotka u 38. minutu preko Leona Gorecke, koji je na asistenciju Tomasa Milera, lako matirao Gulašija.

RB Lajpcig- Bajern Minhen

Gulaši je kasnije sačuvao domaće da ne odu na odmor i sa većim zaostatkom, pošto je prvo sprečio Sanea a zatim i Čupo Motinga da dođu do pogotka.

Imao je Lajpcig nekoliko šansi da dođu do izjednačenja na startu drugog poluvremena, ali promašaji Sabicera i Olma su ih skupo koštali.

Na kraju su Bavarci imali još jednu šansu, Miler je pored asistencije mogao da upiše i gol ali golman Lajpciga je ponovo bio na visini zadatka.

Na kraju RB Lajpcig- Bajern 0:1, velikih 7 bodova prednosti za Flikovu ekipu 7 kola pred kraj šampionata.