Belgija lako sa Rusijom

Fudbalska reprezentacija Belgije pobedila je Rusiju u Sankt Peterburgu u prvom kolu grupe B Evropskog prvenstva sa 3:0.

Belgija je od starta utakmice bila mnogo konkretniji rival i već u 10. minutu je povela posle velike greške defanzivca Zbornaje Anderja Semenova.

Dris Mertens je pokušao da asistira Romeluu Lukakuu, koji je u tom trenutku bio u ofsajdu, ali je ruski igrač zakačio loptu tamak toliko da dođe do napadača Intera koji je rutinski savladao Antona Šunina.

Formalno domaćin na papiru pokušao je da uspostavi kontrolu najviše se uzdajuči u Artjoma Dzjubu, međutim, Belgijanci su svaku priliku koristili da ozbiljno zaprete.

U 34. minutu na semaforu je pisalo 2:0, a strelac je bio Tomas Menije, koji je zamenio povređenog Timotija Kastanja. Ovoga puta golman Zbornaje Šunin nije najbolje reagovao i posle jednog centaršuta bukvalno je spustio na nogu loptu fudbaleru Borusije Dortmund, kome nije bilo teško da po drugi put zatrese mrežu ruskog tima.

Rusi su nastavku utakmice bili ravnopravan rival jednom od favorita šampionata, koji se zadovoljio sigurnom prednošću, ali nije bilo velikih uzbuđenja ni pred jednim ni pred drugim golom sve do 88. minuta kada Lukaku iskoristio odlično dodavanje Menijea i preciznim udarcem po zemlji po drugi put matirao ruskog golmana.

Belgija 17. juna u drugom kolu igra sa Danskom u Kopenhagenu, dok se Rusija dan ranije, takođe, u Sankt Peterburgu sastaje sa Finskom.