Bogdanović svira – Atlanta igra: 32 poena srpskog beka u pobedi Hoksa nad Milvokijem (VIDEO)

Košarkaši Atlanta Hoksa pobedili su Milvoki Bakse rezultatom 111:104, uz 32 poena, po tri skoka i ukradene lopte Bogdana Bogdanovića.

Hoksi u poslednje vreme igraju bez najboljeg igrača Treja Janga, ali to ih ne sprečava da beleže pobede. Ovoga puta pali su Milvoki Baksi, na pogon Bogdana Bogdanovića i Lua Vilijamsa u četvrtoj četvrtini. U tom periodu srpski bek je postigao četiri trojke, a Lu Vilijams svih svojih 15 poena.

U prvom poluvremenu vodila se ujednačena borba. Startna postava na čelu sa Bogdanovićem (14p u tom periodu) održavala je rezultatski priključak za Milvokijem do ulaska druge petorke, koja nije na najbolji način mogla da odgovori na agresivnu odbranu Baksa (samo se Galinari upisao u strelce).

Velike probleme odbrani Atlante zadavao je Džru Holidej, koji je večinu svojih poena postigao iz prodora.

Drugo poluvreme Nejt Mekmilan je počeo sa Brendonom Gudvinom na mestu plejmejkera, kako bi Bogdanovića oslobodio pritiska u prenosu lopte.

To je dalo određene rezultate, pa su Hoksi konstantno bili na -5 u trećoj deonici, ali im nikako nije uspevalo da bliže priđu protivniku.

U poslednjih 12 minuta ta barijera je probijena. Serija poena prvo Ertera, zatim Bogdanovića i Lua Vilijamsa dovodi Hokse u prednost sredinom poslednjeg kvartala.

Usledila je prava napadačka rapsodija Atlante u režiji pomenutih Bogdanovića i Vilijamsa, tako da su Baksi na četiri minuta pre kraja susreta morali da jure deficit od 10 poena.

U tome nisu uspeli, pa je Atlanta zabeležila drugu vezanu pobedu i sada deli četvrto mesto na Istoku sa skorom 34-27, dok je Milvoki treći sa 37-23.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Bogdan Bogdanović sa 32 poena (12/21 šut iz igre, 6/11 trojke), Kevin Erter je ubacio 20, a Džon Kolins 18 poena.

Bakse je predvodio Janis Adetokumbo sa 31 poenom, Kris Midlton je upisao 23, dok je Džru Holidej stao na 19 poena.