Bogdanović u životnoj formi, 28+7+6 u porazu Atlante od Milvokija! (VIDEO)

Bek Atlanta Hoksa Bogdan Bogdanović upisao je 28 poena, 7 asistencija i 6 skokova (iz igre 10/20, trojke 6/12), u porazu svog tima od Milvoki Baksa rezultatom 120:109, u noći između četvrtka i petka.

Srpski šuter nalazi se u usponu forme i može se reći da trenutno igra košarku života. U poslednjih devet mečeva beleži 22.4 poena, 4.9 skokova i 4.4 asistencije uz 4.6 ubačenih trojki. U tom periodu iz igre šutira 51%, za tri 53%, sa linije penala 87%.

Bogdanović je na parketu proveo 38 minuta, a susret je završio kao najefikasniji u oba tima.

bogdanović

U poraženoj ekipi pratili su ga Solomon Hil sa 18 (6/8) trojke i Klint Kapela i Kevin Erter sa po 16 poena. Trej Jang ubacio je 15 poena, ali uz šut iz igre 3/17.

Milvoki je predvodio Džru Holidej sa 23 poena, dok je Bruk Lopez dodao 19. Posle povrede vratio se Janis Adetokumbo i za 24 minuta upisao 15 poena.

Vodili su Baksi praktično od početka do kraja, a da Hoksi mogu do pobede činilo se samo sredinom treće četvrtine kada su serijom poena srpskog beka uspeli da uhvate priključak za rivalom. Međutim, Trej Jang vezuje nekoliko nerezonskih poteza, što su izabranici Majka Budenholzera znali da kazne.

Atlanta se nalazi na četvrtom mestu Istočne konferencije sa skorom 30-26, dok je Milvoki treći sa odnosom pobeda i poraza 35-20.