Bogdanovićevih 28 nedovoljno Hoksima, Dončić zadao Bruklinu težak udarac (VIDEO)

Bogdanović je odigrao odlično, ali je u duelu Istočne konferencije ipak slavila Indijana rezultatom 133:126. U Dalasu je takođe došlo do neizvesnosti u finišu utakmice, ali su Mevsi odbranili prednost i zadali četvrti uzastopni poraz Bruklin Netsima.

Ekipe Indijane i Atlante bile su u različitim formama pred međusobni duel. Pejsersi su vezali dva poraza, dok su Hoksi na gostovanje došli nakon tri uzastopne pobede.

Indijana je vodila čitavu utakmicu održavajući pristojnu razliku sve do kraja treće četvrtine kada su Hoksi počeli da daju znake života i uveli utakmicu u neizvesnu završnicu.

Dobar kraj treće deonice pretvorio se u odličan početak četvrte za Bogdanovićev tim, koji je uspeo da se u potpunosti vrati u utakmicu. Bogdanović je imao veliku ulogu u tom podvigu sa svojim pravovremenim trojkama koje su Hoksima dale krila, a Džoš Kolins je takođe pojačao tempo u drugom poluvremenu.

Ipak, Pejsersi su se u finišu oslonili na Kerisa Leverta, a on ih je poneo do pobede sa 5 ključnih poena u poslednjem minutu utakmice. Imali su gosti puno šansi da izjednače, čak i da povedu, ali loš izbor šuta i dobra odbrana Indijane nisu im to dozvolili.

Bogdan Bogdanović je utakmicu završio sa 28 poena, uz 2 skoka i 2 asistencije. Šutirao je 11/18 iz igre, od kojih je 6 pogodaka bilo za tri poena. Odličan je bio i Trej Jang sa 30, kao i Džoš Kolins sa 25 poena.

Kod gostiju je Levert utakmicu završio sa 29 poena i 12 asistencija, a ništa manje bitan za pobedu Indijane nije bio ni Sabonis sa 30 poena, 8 skokova i 9 asistencija.

Nakon ove utakmice Hoksi se nalaze na petom mestu Istočne konferencije sa skorom 37-31, a Pejsersi su u plej-in zoni na poziciji devet sa bilansom 31-35.

U Dalasu, Maveriksi su zabeležili petu pobedu u šest utakmica pobedivši Bruklin Netse sa 113-109. Bruklinu je ovo četvrti poraz u nizu.

Obe ekipe u svojim redovima nisu imale neke od najvećih zvezda. Dalasu nije bio dostupan Kristaps Porzingis, dok za Bruklin nije mogao da igra Džejms Harden.

Netsi su gubili 6 razlike na ulasku u poslednji minut utakmice, Irving je imao šansu za lagano polaganje ali mu je lopta ispala iz ruku. Luka Dončić pogodio je jedan od ključnih šuteva, u svom stilu, i tako možda i prelomio utakmicu.

Dončić je bio veoma blizu tripl-dabla. Postigao je 24 poena, imao 10 skokova i 8 asistencija. Tim Hardavej dodao je 23 poena, a Fini-Smit je bio treći najefikasniji igrač Mevsa sa 17.

Plejmejker Netsa Kajri Irving postigao je svoj ovosezonski rekord – 45 poena, ali to gostima nije bilo dovoljno za pobedu. Durent je imao tek 20, a Blejk Grifin je završio utakmicu sa 10 poena i isto toliko skokova.

Netsi su sada drugi na Istoku, i sa skorom 43-24 imaju dve pobede manje od Filadelfije koja je prva. Dalas se popeo na peto mesto Zapadne konferencije, ali tu su izjednačeni sa šestoplasiranim Lejkersima čiji će rezultat odrediti poredak na tabeli.