Bornmut poveo na putu za povratak

Ekipa Bornmuta savladala je Brentford na domaćem terenu, u prvoj utakmici polufinala plej-ofa Čempionšipa minimalnim rezultatom 1:0.

Domaći su bolje ušli u meč, te su već u prvom poluvremenu imali nekoliko ozbiljnih šansi za vodstvo koje nisu iskoristili. Ekipe su otišle na odmor pri rezultatu 0:0.

Početkom drugog poluvremena, Bornmut je uspeo nadmudriti odbranu Brentforda te je preko mladog Arnauta Danjume poveo sa 1:0 u 55. minuti utakmice. Do kraja utakmice, gosti su imali bolje šanse, ali rezultat je ostao nepromenjen.

Iako je Bornmut ostvario važnu pobedu na domaćem terenu, još ništa nije gotovo. Drugi polufinalni duel između Barnslija i Svonsija počeo je u terminu od 21 čas i 15 minuta.

Revanš meč na programu je u subotu od 13:30, a treba istaći da ne važi pravilo gola u gostima.

Brentford je inače najlošiji tim u istoriji plej-ofa jer je deset puta učestvovao u doigravanju i nijednom nije uspeo da se domogne višeg ranga.