Borusija i Frajburg drže korak sa Bajernom

Fudbaleri Dortmunda savladali su Augzburg 2:1 u okviru sedmog kola Bundeslige.

Prednost milionerima doneo je Rafael Gerero nonšalantnim izvođenjem jedanaesterca.

Međutim, izjednačenje stiže pre poluvremena nakon iste takve reakcije odbrane Borusije. Ovog puta u negativnom smislu.

Šutirao je Majer iz daljine, ali je lopta završila na prečki. Zaspala je odbrana Dortmunda, a Zekiri je ostavljen sam da poravna rezultat.

Da Borusija dodatno ne zaostane za vodećim Bajernom, potrudio se Brandt. Nemac je na asistenciju Rojsa ušunjao loptu na prvu stativu.

Priključak za Bajernom održao je i Frajburg. Oni. kao i Borusija, trenutno imaju 15 bodova i utakmicu više od minhenskog kluba.

Frajburg je u Berlinu bio bolji od Herte 2:1, a gol odluke postigao je Nils Petersen u 78. minutu.

U utakmici srednjeg doma Štutgart je slavio protiv Hofenhajma 3:1, dok je Borusija iz Mehengladbaha smanjila zaostatak ka mestima koje vode u Evropu pobedom nad Volfsburgom 3:1.