Borusija rutinski protiv Berlina: Volfsburg se vratio pobedama

Borusija Dortmund savladala je Union Berlin u okviru 30. kola Bundeslige, a rezultat je bio 2:0

Domaći su poveli nakon što je, legenda Borusije, Marko Rojs, nakon što je pokupio odbijenu loptu koja se odbila posle loše izvedenog penala Halanda. Domaći su do kraja utakmice držali konce u svojim rukama, a za konačnih 2:0 zabio je Rafael Gerero u 88. minuti. Sa ovom pobedom Dortmund zauzima petu poziciju sa 52 boda.

Nakon poraza od Frankfurta i Bajerna, Volfsburg se vratio na pobedničke staze pobedivši Štutgart u gostima rezultatom 1:3. Strelci za goste bili su redom Ksaver Šlager (13′), Vut Veghorst (29′) i Janik Gerhart (65′). Utešni gol za domaće postigao je Gonzalo Kastro u drugoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena. Volfsburg je tako zadržao treću poziciju sa 57 osvojenih bodova što je jedan više u odnosu na četvrtoplasirani Frankfurt i i pet više u odnosu na petoplasiranu Borusiju.