Borusija sve bliže Bajernu, Volfsburgu za povratak dovoljan minut

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda savladali su Štutgart 2:1 u meču 12. kola Bundeslige.

Na susretu nije bilo još uvek odsutnog Erlinga Halanda, što se i odrazilo na igru Dortmunda koji je uz dosta mučenja stigao do pobede.

Prvih 45 minuta su mreže mirovale, da bi po početku drugog Donjel Malen doveo domaću ekipu u vođstvo dobrim udarcem izvan šesnaesterca.

To je prvenac Holanđanina u Bundesligi, a do sada je za „milionere“ postigao još jedan i to u Ligi šampiona protiv Sportinga.

Samo šest minuta je trajalo slavlje igrača Borusije pre nego što je Roberto Masimo izjednačio. Stekao se utisak da će se meč završiti podelom bodova, ali da do toga ne dođe potrudio se Marko Rojs koji je u 85. minutu bio najbrži igrač koji je stigao do odbijene lopte.

Ovom pobedom, Borusija je prišla na bod zaostatka Bajernu koji je u petak kiksnuo protiv Augzburga.

U drugom subotnjem susretu Volfsburg je na gostovanju remizirao sa Arminijom 2:2 i to je dobro prošao s obzirom na to da su imali i dva gola zaostatka sve do 62. minuta igre.

Još jedan Holanđanin u vidu Vuta Veghorsta je najpre smanjio, a samo minut kasnije nekadašnji igrač Mančester Sitija Lukas Nmeča poravnao rezultat.

Borusija iz Mehengladbaha je bila ubedljiva protiv Grojter Firta 4:0. Jonas Hofman se dva puta upisao u strelce, a pored njega meče je obeležila i velika greška protivničkog golmana nakon koje je sjajno reagovao vezista Gladbaha Florian Nehaus za 3:0.

Poslednji, četvrti gol postigao je Alesan Plea.

Bajer Leverkuzen je golom pridošlice iz Tuluza Aminea Adlija minimalnim rezultatom slavio protiv Bohuma za koji je u 70. minutu u igru ušao naš Miloš Pantović. Bivši igrač Partizana Takuma Asano proveo je ceo meč na terenu.

Verovatno i iznenađenje dana je pobeda Hofenhajma koji je ugostio Lajpcig 2:0. Golove za domaću ekipu postigli su Samaseku i Dabur.