Brajton iskoristio igrača više protiv Sitija

Brajton je na domaćem terenu, u okviru 37. kola Premijer lige, savladao ekipu Mančester Sitija rezultatom 3:2. Ključni trenutak utakmice bilo je isključenje Žoaa Kansela iz desetog minuta.

Gosti su došli do prednosti već u drugoj minuti utakmice nakon što je Rijad Mahrez savršenim centaršutom pronašao Ilkaja Gundogana koji je skočio i glavom zakucao loptu u mrežu Brajtona. U desetoj minuti, zbog neopreznog starta, sudija Stjuart Atvel je isključio Žoaa Kansela koji je „građane“ ostavio sa igračem manje. Do kraja poluvremena nije bilo promene rezultata.

U drugom poluvremenu ipak su gosti ponovo prvi došli do gola a strelac je već u 48. minuti bio mladi Fil Foden nakon odlične solo akcije. Nakon toga usledio je potpuni preokret na Ameksu. Prvo je Leandro Trosar smanjio na 1:2 nakon slaloma kroz oslabljenu odbranu Sitija.

Nakon prvog gola, domaći su preuzeli inicijativu na meču a za izjednačenje su čekali malo više od 20 minuta. Adam Vebster je odlično ispratio centaršut Paskala Grosa, te prvi pokupio loptu i glavom je zakucao u donji levi ugao. Samo četiri minuta kasnije šah-mat građanima je zadao Den Burn koji se našao na pravom mestu i odbijenu loptu pospremio u mrežu za konačnih 3:2.

Brajton je tako došao do prve pobede nad ekipom Mančester Sitija koji je ujedno i ovosezonski šampion. Uprkos tome što su većim delom utakmice imali igrača više, pobeda „galebova“ je itekako zaslužena.