Brajton siguran protiv neprepoznatljivog Lidsa

Brajton je u okviru 34. kola Premijer lige slavio protiv ekipe Lidsa rezultatom 2:0.

Od samog početka utakmice, domaći su pokazali veću želju za pobedo, te su već u 14. minuti utakmice poveli, a strelac je bio Paskal Gros, golom iz penala. Lids je prikazao jednu od lošijih partija ove sezone, a ofanzivan fudbal koji praktikuju, u ovom meču nije uspeo da da rezultat.

U drugom poluvremenu očekivalo se da će doći do „buđenja“, ali Brajton je ponovo preuzeo inicijativu. Konačan rezultat, postavio je Deni Velbek u 79. minuti utakmice, nakon greške odbrane Lidsa.

Brajton

Ovom pobedom Brajton je na trenutak zauzeo 14. poziciju na tabeli sa 37 bodova i utakmicom više od Sautemptona koji ima isti broj bodova, te sa bodom više od ekipa Barnlija i Njukasla koje se nalaze na 16. i 17. mestu. Ono što je važnije za Brajton, jeste to da se trenutno nalaze na deset bodova razlike u odnosu na Fulam, koji je prva ekipa u zoni za ispadanje.