Brentford u drugom uzastopnom finalu plejofa

Brentford je u uzvratnoj utakmici polufinala plejofa za Premijer ligu, savladao Bornmut rezultatom 3:1 i tako se plasirao u finale gde će čekati boljeg iz duela Svonsi-Barnsli. Eliminacijom Bornmuta, ipak nećemo videti povratak sve tri eliminisane ekipe iz prošle sezone.

Nisu najbolje započeli domaći, jer su primili gol već u petoj minuti utakmice, a strelac za Bornmut ponovo je bio Arnaut Danjuma, koji je bio strelac i u prvoj utakmici polufinala. U 15. minuti utakmice, defanzivac Bornmuta igrao je rukom u šesnaestercu, te je Brentford dobio priliku da zabije iz penala. To je iskoristio najbolji strelac tima, Ivan Toni koji je stigao do svog 32. gola u sezoni.

Do kraja poluvremena nismo videli golove, ali smo videli isključenje za gostujuću ekipu, što je dodatno olakšalo posao u nastavku. Kris Mefam je napravio ružan start i zaradio direktan crveni karton.

U drugom delu, gledali smo potpunu dominaciju domaćih, a preokret je stigao već u 50. minuti utakmice. Vitali Janelt, pokupio je odbijenu loptu, te uputio šut sa 15 metara koji je završio u mreži Bornmuta. Brentford je do kraja meč rutinski priveo kraju, a overu pobede doneo je Markus Fors koji je odlično primio centaršut saigrača i potom matirao Asmira Begovića.

Brentford

Brentford je prošle sezone nesretno ispao u finalu plejofa od ekipe Fulama i ovogodišnju priliku će zasigurno želeti bolje da iskoriste.