Bruklin lako, Džejms presudio Finiksu, Dalasu i druga pobeda u LA!

U noći između utorka i srede odigrani su mečevi broj dva prve runde plej-ofa NBA lige. Bruklin Netsi bili su ubedljivi na svom terenu protiv Boston Seltiksa rezultatom 130:108 i poveli sa 2:0 u seriji, kao i Dalas Maveriksi, koji su došli do novog brejka protiv LA Klipersa pobedom od 127:121, dok su LA Lejkersi poravnali na 1:1, jer su na gostujućem terenu savladali Finiks Sanse sa 109:102.

Bruklin Netsi su još jednom demonstrirali silu protiv Boston Seltiksa i potvrdili da su jedan od najozbiljnijih kandidata za osvajanje prstena.

Od početka do kraja susreta Netsi su kontrolisali rezultat i pobeda se ni u jednom trenutku nije dovodila u pitanje.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Kevin Durent sa 26 poena, a pratio ga je Džo Heris sa 25, uz sedam ubačenih trojki. Raspoloženi su bili i Džejms Harden sa 20 poena, odnosno Kajri Irving sa 15, za nešto manje od 28 minuta igre.

U Seltiksima se istakao Markus Smart sa 19 poena, Evan Furnije dodao je 16. Podbacio je Džejson Tejtum koji je meč završio sa devet poena.

Los Anđeles Lejkersi nisu imali nimalo lak zadatak protiv zahuktalog protivnika. Sansi su prvi zadali udarac, pa se očekivao adekvatan odgovor aktuelnog šampiona, pogotovo zbog toga što je Finiks bio oslabljen nedovoljno spremnim Krisom Polom.

Gosti su prvi došli do nešto osetnije prednosti. Već u prvom kvartalu izabranici Frenka Vogela poveli su sa +10 i tu razliku uz oscilacije održavali do četvrte četvrtine, kada se u odsustvu Pola ukazao Kameron Pejn. Probijao je odbranu Jezeraša što prodorima, što šutevima za tri poena, a upravo je sa distance izjednačio na 86:86 na oko sedam minuta pre kraja susreta.

Uspeo je Finiks da dođe i do prednosti, ali su nakon toga Entoni Dejvis i Lebron Džejms preuzeli odgovornost i priveli meč kraju bez prevelike drame.

Posebno se ističe trojka Džejmsa pri rezultatu 100:94 za Lejkerse, na 50 sekundi do kraja, čime je stavio tačku na drugi meč serije.

Najefikasniji u timu iz LA bio je Entoni Dejvis sa 34 poena, Denis Šruder dodao je 24, a Džejms 23 poena.

U poraženoj ekipi Devin Buker je predvodio strelce sa 31 poenom, Diandre Ejton upisao je dabl-dabl sa 22 poena i deset skokova, dok je Kameron Pejn ubacio 19 poena.

Ono što je jedna ekipa iz LA uspela da uradi, druga nije. Ukoliko žele u polufinale Zapada Klipersi će morati da preokrenu zaostatak od dve pobede, pošto je Dalas uspeo i drugi put da savlada ekipu Tajrona Lua u gostima, pa sada imaju šansu da na domaćem parketu osiguraju prolaz u narednu fazu.

U prvom poluvremenu obe ekipe su bile izuzetno napadački raspoložene, o čemu svedoči rezultat od 73:71 za Kliperse pred odlazak na veliki odmor. U tom periodu dominirao je Kavaj Lenard, koji je treću četvrtinu dočekao sa 30 poena na svom kontu.

Međutim, Luka Dončić je bio taj koji je obeležio meč. Zakucavao je, poentirao preko fejdaveja, ubacivao trojke sa jedne noge… Slovenca su sjajno ispratili saigrači, koji su uglavnom bili precizni sa distance kada bi bivao udvajan (18/34 za tri).

Upravo tako je i rešen duel. Maveriksi su imali dvocifrenu prednost do sredine četvrte četvrtine kada je ona počela postepeno da se topi. Na minut i po pre kraja meča Klipersi su stigli na -4. Usledio je napad u kojem je Dončić posle udvajanja pronašao samog Tima Hardaveja Džuniora, koji je uspeo da pogodi otvoren šut za tri poena i reši pitanje pobednika.

Pokušali su Klipersi da se vrate do kraja, ali nije više bilo vremena.

Luka Dončić je sa 39 poena, sedam skokova i sedam asistencija bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi. Istakli su se još i Tim Hardavej Džunior sa 28 poena i šest pogođenih trojki i Kristaps Porzingis sa 20 poena.

Kliperse je predvodio Kavaj Lenard, koji je meč završio sa 41 poenom. Podršku je imao u vidu 28 poena Pola Džordža, a dvocifren je bio još Redži Džekson sa 15 poena.