Budućnost prejaka za Mornar, Pulen i Kobs najavili zanimjlivu seriju (VIDEO)

Košarkaši Budućnosti slavili su u prvom meču polufinala ABA lige protiv ekipe Mornara rezultatom 97:88 i tako došli do prednosti u seriji.

Podgoričane je predvodio Džastim Kobs, sa 22 poena i 7 asistencija, dok ga je pratio Nikola Ivanović sa 18 poena i istim brojem uspešnih dodavanja kao njegov saigrač iz Amerike.

Kod gostiju iz Bara najraspoloženiji je bio Džejkob Pulen koji je upuisao 24 poena i 5 asistencija.

Mornar je odigrao dobru prvu četvrtinu, koju su uspeli da dobiju rezultatom 31:28. Egal je trajao do kraja poluvremena, ali su Podgoričani ipak bili ti koji su otišli sa minimalnom prednošću na odmor.

Drugo poluvreme je bila potpuno drugačija priča, gde je Budućnost dobila obe deonice, četvrtu četvrtinu sa čak 11 razlike. Gosti nisu ispuštali vođstvo i na kraju su uspeli da dođu do dosta laganog trijumfa.

Pred kraj meča isključen je i trener Mornara zbog prigovora nakon oštrog faula Džastina Kobsa nad Pulenom. Sudije ipak nisu smatrale da je reč o faulu što se nije dopalo temperamentnom stručnjaku koji je isključen na tri minuta do kraja meča.

Podsećamo polufinalna serija se igra na dve dobijene utakmice, a sledeći meč ove dve ekipe odigraće u sredu 7. maja u Baru.