Čelsi golom u sudijskoj nadoknadi slavio u predigri finala Lige šampiona

Čelsi je u okviru 35. kola Premijer lige savladao Mančester Siti u gostima rezultatom 1:2. Pobedonosni gol za plavce postigao je Markos Alonso u sudijskoj nadoknadi.

Odličnu uvertiru za finale LŠ, su napravile ekipe Sitija i Čelsija i iza nas je veoma kvalitetna utakmica. „Građani“ su prvi došli do vodstva u finišu prvog poluvremena kada Rahim Sterling prihvatio odličnu loptu Serhija Agera i plasirao je u mrežu Eduarda Mendija. Samo par minuta kasnije neiskusni Bili Gilmor nespretno je startovao nad Gabrijelom Žezusom i sudija Antoni Tejlor je pokazao na penal. Na svu sreću, atraktivan pokušaj čuvene „panenke“, u režiji Serhija Aguera, stigao je samo u naručje golamana Mendija, te je Siti na odmor otišao sa minimalnom prednošću.

U drugom poluvremenu „plavci“ su bili nešto konkretnija ekipa, pa su u 67. minuti došli do izjednačenja preko Hakima Zijeha. Do kraja utakmice zbog nedozvoljene pozicije poništena su im dva gola, jedan nemačkom napadaču Timu Verneru, a drugi mladom krilu Kalumu Hadsonu Odoiu. Ipak u sudijskoj nadoknadi Čelsi je to naplatio, golom Markosa Alonsa nakon što ga je sjajno proigrao Timo Verner, te su došli do pobede koja ih je pomerila na treću poziciju iznad Lestera.

Ovo je drugi put u manje od mesec dana da Čelsi pobeđuje Siti, a ostaje da se vidi da li će 29. maja Tuhel slaviti treću, i zasigurno najvažniju pobedu, nad timom Pepa Gvardiole, a to bi bila ona u finalu Lige šampiona.