Čelsi nastavlja dominirati u Londonu: Fulam sve bliži Čempionšipu

Čelsi je u okviru 34. kola Premijer lige slavio protiv ekipe Fulama rezultatom 2:0. Bio je ovo drugi uzastopni londonski derbi u kome su plavci slavili.

Od samog početka imali su fudbaleri Čelsija inicijativu, a prednost im je doneo Kai Haverc već u desetoj minuti nakon sjajne asistencije Mejsona Maunta. Nakon primljenog gola, pokušali su gosti u nekoliko navrata da dođu do izjednačenja što im nije pošlo za rukom.

U drugom poluvremenu izabranici Skota Parkera izgledali su nezainteresovano, te su se skroz povukli na svoj deo terena. Čelsi je to sjajno iskoristio i uspeo povećati prednost na konačnih 2:0 nakon sjajne saradnje Tima Vernera i Kai Haverca koji se po drugi put upisao u listu strelaca na ovom meču.

Čelsi

Čelsi se trenutno nalazi na četvrtoj poziciji sa samo dva boda manje od Lestera. U narednom kolu, plavce očekuju dve veoma teške utakmice, protiv Mančester Sitija, te još jedan londonski derbi, protiv Arsenala. Pre toga, tim Tomasa Tuhela očekuje najvažniji meč ove sezone, a to je revanš protiv Real Madrida u polufinalu Lige Šampiona i to na Stamford Bridžu. Uprkos tome što plavce očekuje veoma težak i naporan raspored, šansa za dvostruku titulu (LŠ i FA kup), te visok plasman na tabeli Premijer lige su i više nego dobar motiv za ispunjenje cilja koji bi zasigurno obeležio istoriju tima sa Stamford Bridža.