Čelsi se osvetio Lesteru pred navijačima na Stamford Bridžu

Čelsi je u okviru 37. kola Premijer lige savladao Lester na domaćem terenu rezultatom 2:1. Plavci su ovom pobedom preuzeli treće mesto i osigurali važnu bodovnu prednost pred poslednje kolo koje će odlučiti o putnicima za Ligu šampiona.

Na Stamford Bridžu gledali smo pravu fudbalsku poslasticu, a navijači su pokazali koliko su važni za atmosferu i pravi fudbalski ambijent. Čelsi i Lester odigrali su utakmicu sa mnogo strasti i želje za pobedom, a tome je doprineo i niz događaja sa subotnjeg finala FA kupa, kako sa terena tako i van njega.

U prvom poluvremenu domaća ekipa bila je mnogo opasnija i većinom se fudbal igrao ispred gola Kaspera Šmajhela. Čelsiju su poništena čak dva gola, i to oba koja je postigao nemački napadač Timo Verner. Prvi je poništen zbog ofsajda, uz kasniju reakciju pomoćnog sudije. Kod drugog gola, Verner je pokušao kopirati legendarnog Maradonu, te je loptu rukom skrenuo u mrežu, što nije promaklo sudijama iz VAR sobe koji su odmah signalizirali da se gol poništi.

Drugo poluvreme donelo je nova uzbuđenja. Tempo igre još više je pojačan a Čelsi je prvi došao do prednosti. Nakon sjajno izvedenog kornera, najviše je skočio štoper „plavaca“, Antonio Ridiger te glavom matirao Kaspera Šmajhela. Ridigeru je ovo bio gol koji je postigao nakon 30 meseci, kada je meta ponovo bio gol ekipe Lestera.

Igrao se 66. minut kada je štoper Lestera Vesli Fofana nepotrebno srušio Tima Vernera i naterao Majka Dina, da nakon konsultacije sa VAR sobom pokaže na belu tačku. Penal je iskoristio Žoržinjo koji je u svom stilu nakon sporijeg zaleta poslao laganu i preciznu loptu po zemlji i ostavio Šmajhela potpuno matiranog.

Deset minuta kasnije, veliku grešku napravio je povratnik od povrede, Mateo Kovačić koji je predao loptu VIlfredu Endidiju koji potom upošljava Keleči Ihenača, a sjajni Nigerijac zabija svoj 12. gol u Premijer ligi i ukupno 18. ove sezone.

Za kraj su se strasti dodatno rasplamsale pa je sukob Ridigera i Rikarda kulminirao u masovno naguravanje između igrača i klupe oba tima. Nakon što se sve smirilo igra se nastavila a do kraja više nije bilo šansi za promenu rezultata.

Čelsi je sada treći sa 67 bodova dok Lester na četvrtom ima jedan manje. Liverpul sa petog mesta uz 63 boda i utakmicom manje, sutra ima priliku da se nakon dugo vremena vrati u top 4, i uđe u mirniju završnicu borbe za Ligu šampiona.