Čelsi siguran protiv Lestera

Čelsi je u okviru 12. kola Premijer lige savladao ekipu Lestera rezultatom 0:3.

Već u prvom poluvremenu, plavci su nametnuli svoju igru i naterali igrače Lestera da se povuku na svoju polovinu.

U 14. minutu, Ben Čilvel je poslao odličnu loptu iz kornera, a najviši u skoku bio je Antonio Ridiger koji je matirao Kaspera Šmajhela za vodstvo gostiju.

14 minuta kasnije, Kante je iskoristio prazan prostor na sredini, te je sa ruba šesnaesterca uputio velemajstorski udarac koji završava u mreži lisica.

Pobedu Čelsija potvrdili su, Hakim Zijeh i Kristijan Pulišić sjajnom saradnjom u drugom poluvremenu, koju je Amerikanac krunisao golom za 0:3.

Čelsi je ovom pobedom učvrstio prvu poziciju sa 29 bodova, dok je Lester na 12. mestu sa 15 bodova.

U sledećem kolu Čelsi igra protiv ekipe Mančester Junajteda, dok će Lester ukrstiti koplja sa Votfordom.