Čelsi zakazao englesko finale u Istanbulu

Čelsi je na Stamford Bridžu savladao Real Madrid rezultatom 2:0 i tako se plasirao u finale Lige Šampiona, gde ih očekuje duel sa Mančester Sitijem.

Od samog početka plavci su bili konkretniji, a do vodstva su došli u 28. minutu nakon što je Timo Verner savršeno ispratio Havercov pokušaj. Do kraja poluvremena bilo je šansi sa obe strane ali rezultat je ostao nepromenjen.

Čelsi

U drugom poluvremenu, ponovo smo gledali ravnopravan fudbal. Čelsi se nije povlačio nakon postignutog gola, dok su gosti pokušavali da postignu gol koji bi ih ostavio u igri. Ipak u samom finišu utakmice, plavci su stigli do drugog gola, nakon što je N’Golo Kante iskoristio nepažnju odbrane Reala te dodao loptu do Pulišića koji je strpljivo čekao Mejsona Maunta da se otvori u petercu. Talentovani Englez je to i učinio te postigao gol koji je ekipu sa Stamford Bridža odveo u finale u kom su poslednji put bili pre devet godina kada su osvojili titulu.

Protivnik Čelsiju u finalu biće Mančester Siti, koji je sinoć eliminisao PSŽ na Etihadu te se domogao svog prvog finala Lige Šampiona.