CSKA obezbedio Fajnal for: Armejci počistili Fener (VIDEO)

Košrkaši CSKA iz Moskve pobedili su i u trećoj uzastupnoj utakmici protiv Fener i tako se plasirali na završni turnir Evrolige koji će se ove godine održati u Kelnu. Moskovljani su ubedljivo slavili u Istanbulu rezultatom 85:68.

Najzaslužniji za pobedu svoje ekipe je bio fenomenalni Vil Klajburn koji je uz 34 poena (9/14 iz igre) upisao 7 asistencija i 5 skokova. Pratio ga je Lundberg sa 22 upisana poena.

U ekipi iz Istanbula istakao se De Kolo sa 22 poena, dok je 10 postigao Marko Gudurić.

Fenerbahče je i u ovom meču, kao i u prva dva koja su odigrana u Moskvi, imao velike kadrovske probleme usled povreda i zaraze koronavirusom. Ovog puta zbog pozitivnog testa na virus nisu nastupili Bobi Dikson, Edgaras Ulanovas i Jigit Onan, a ekipu iz istog razloga nije mogao da vodi ni trener Igor Kokoškov, ali je nastupio češki centar Jan Veseli.

Delovalo je da će Fener moći da se suprotstavi CSKA u prvom poluvremenu – domaći su nošeni Nandom de Koloom imali prednost tokom čitavog prvog poluvremena, ali je do kraja druge četvrtine CSKA došao do egala. Na startu trećeg perioda gosti su serijom 14:0 došli do osetne prednosti, a ona je potom rasla do maksimalnih +26.

Ovom pobedom CSKA je obezbedio učešće na devetom uzastopnom F4 Evrolige, dok je Fenerbahče propustio prvi završni turnir elitnog takmičenja posle šest nastupa u nizu.

Protivnik „Armejaca“ na završnom turniru u Kelnu biće bolji tim iz četvrtfinalne serije koju igraju Anadolu Efes i Real Madrid. Turski tim posle tri utakmice vodi sa 2:1 u pobedama, a četvrti meč igra se u četvrtak u Madridu.