CSKA sa pola gasa do 9. uzastupne titule VTB lige (VIDEO)

Košarkaši CSKA iz Moskve ponovo su osvojili titulu šampiona VTB lige, pošto su sa maksimalnih 3:0 pobedili Uniks.

‚‚Armejci“ su u poslednjem meču slavili sa 89:81 i tako došli do devetog vezanog šampionskog pehara ovog takmičenja.

Izabranici Dimitrisa Itudisa nisu dozvolili nikakvu neizvestnost u ovoj seriji i na ubedljiv način su stigli do 11. ukupne krune u VTB ligi.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi Toko Šengelija sa 19 poena, pratio ga je Vil Krajburn sa 18. Na drugoj strani najbolji je bio Džon Braun koji je upisao dabl-dabl 25 poean i 11 skokova. Džamar Smit je meč okončao sa 17.

Kada je ovaj meč u pitanju prvo poluvreme je nagoveštavalo debakl gostiju. Klub iz Moskve je posle 20 minuta košarke vodio sa 12 razlike – 52:40.

Ipak gosti iz Kazanja su uspeli da se vrate na samo 2 poena zaostatka na startu poslednje deonice. Onda je i poslednje nade Uniksa ugasio Vil Klajburn koji je sa nekoliko pogodaka rešio pitanje ove utakmice i pitanje šampiona VTB lige.

Plejmejker Moskovljana Daniel Heket proglašen je za MVP-a plej-ofa.