Desetkovani Juventus penalima protiv šampiona sačuvao nadu za LŠ

Juventus je u okviru 37. kola italijanske Serije A savladao novokrunisanog šampiona, Inter iz Milana, rezultatom 3:2. Ovom pobedom izabranici Andree Pirla zadržali su svoju ekipu u trci za četvrto mesto koje vodi u Ligu šampiona.

Sudija Kalvareze od starta je postavio oštar kriterijum i do 23. minuta je podelio već 3 žuta kartona. Poslednji je dobio Darmijan nakon sugestije VAR-a, posle koje je Juventusu dosuđen jedanaesterac. Ronaldo nije bio siguran kao inače, ali mu se lopta odbila nazad pa je ipak savladao Handanoviča.

Samo deset minuta kasnije, ponovo penal, ovoga puta za goste. Romelu Lukaku je sa 11 metara upisao svoj 22. gol u Seriji A ove sezone.

Činilo se da će poluvreme biti dočekano nerešenim rezultatom, ali je Huan Kuadrado u trećem minutu nadoknade uspeo da poveća na 2:1.

Drugo poluvreme nije počelo dobro za ekipu iz Torina, već u 55. minutu ostali su sa igračem manje kada je Bentankur dobio svoj drugi žuti karton. Brojčana prednost na terenu odmah se osetila, Inter je u drugom delu imao posed lopte čak 70% vremena, a izjednačenje je došlo u 85. minutu autogolom iskusnog Kelinija.

Ipak, novi penal dosuđen je za Juventus u 88. minutu kada je Ivan Perišić nespretno startovao u šesnaestercu. Kuadrado je bio siguran i upisao svoj drugi gol na meču, a takođe postavio konačan rezultat utakmice.

Frustrirani Brozović je u 92. minutu zaradio isključenje, pa je tako utakmica završena sa jednakim brojem fudbalera na terenu.

Juventus se nakon ovog meča nalazi na četvrtom mestu na tabeli, sa 2 boda više od Napolija koji ima utakmicu manje.