Đoković lako do četvrtfinala: Novak dozvolio Špancu samo 3 gema

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale mastersa u Rimu, nakon što je za nešto više od jednog sata igre matirao španca Davidovič Fokina u dva seta (6:2, 6:1).

Fokina je u prvom gemu posle četiri greške Đokovića došao do prve brejk lopte i odmah je koristi za vođstvo od 1:0. Novak je odmah uzvratio u narednom gemu. Izborio se za šansu da oduzme servis rivalu i vratio meč u egal. Srpski as je zatim lako uzeo treći gem i poveo 2:1.

I Španac bez mnogo muke dolazi do gema na svoj servis za 2:2. To je bio ujedno i poslednji gem za Španca u prvom setu. Novak je odbranio svoj servis, a zatim i brejknuo Španca za 4:2.

Nije imao nikakvo rešenje Fokina za raspoloženog Novaka. Srbin stiže do dve set lopte, prvu koristi sjajnim riternom. Posle 33 minuta prvi reket sveta vodi 1:0 u setovima.

Na startu drugog seta, Novak se suočio sa dve brejk lopte. Međutim, uspeva da ih neutrališe pre svega odličnom igrom u polju i povede 1:0 u drugom setu, pa zatim uspeva da duplira prednost na servis Španca. Niz traje, još jedan siguran gem za 3:0.

Fokina srlja iz greške u grešku, i ubrzo je bilo 5:0 za najboljeg tenisera sveta.

Mogao je Đoković drugi set da okonča i bez ispuštenog gema, ali Fokina je ipak spasio brejk i uzeo svoj jedini gem u ovom setu. Međutim već u sledećem Novak je uspeo da potvrdi svoj servis i potvrdi svoje 12 uzastupno četvrtfinale Rima.

Đoković za sledećeg protivnika čeka boljeg iz duela Pobednik iz ovog duela u četvrtfinalu će odmeriti snage sa boljim iz duela Stefanos Cicipas – Mateo Beretini.