Đoković na impresivan način od 0:2 do 3:2 obezbedio mesto u četvrtfinalu!

Novak Đokvić se plasirao u četvrtfinale Rolan Garosa, jer je u četvrtom kolu posle velikog preokreta bio bolji od Lorenca Muzetija sa 6:7, 6:7, 6:1, 6:0, 4:0, nakon što je mladi Italijan predao meč u petom setu.

Đoković je odlično otvorio meč, poveo sa 3:1, ali posle maratonskog gema ipak nije uspeo da materijalizuje brejk.

Od tog momenta igralo se izjednačeno, a srpski teniser nikako nije mogao da dođe do svoje igre i prelomi uvodni set. To je značilo da će se igrati taj-brejk u kojem je Đoković imao i 4:1, da bi Muzeti uspeo da preokrene i osvoji taj deo igre.

Drugi set je bio gotovo preslikan, sa tim što je Novak bio još udaljeniji od osnovne linije i puštao Italijana da diktira tempo. Takvu priliku supertalentovani tinejdžer nije propustio, pa se pobednik seta opet odlučivao u taj-brejku.

Muzeti je krenuo bolje, odmah došao do 4:0 i udvostručio prednost u setovima na iznenađenje svih.

Nakon toga usledio je pravi uragan.

Najbolji teniser sveta osvojio je 16 od narednih 17 gemova, dok je Italijan na kraju morao da preda zbog povrede.

Ovo je Novaku bio peti put u karijeri da je preokrenuo 0:2 u setovima.

U četvrtfinalu srpski teniser igraće protiv Matea Beretinija.