DOMINACIJA SA IGRAČEM MANJE: Levandovski het-trik!

Ekipa Bajern Minhena u okviru 26. kola Bundeslige savladala je ekipu Štutgarta rezultatom 4:0 na domaćem terenu.

Sva četiri gola pala su u prvom poluvremenu, ali ono što je zanimljivo je da je ekipa Bajerna ostala sa igračem manje već od 12. minuta. Bek Alfonso Dejvis dobio je crveni karton i tako ostavio svoju ekipu da više od 80 minuta igra sa deset igrača. Međutim ni to nije zaustavilo Bajern da već u prvom poluvremenu reši pitanje pobednika.

Ekipu Bajerna opet je predvodio sjajni Robert Levandovski koji je postigao het-trik. Ovo je Poljaku već 35. gol u sezoni u Bundesligi. Pored njega u strelce se upisao i Serž Gnabri.

Drugo poluvreme proteklo je bez golova, ali itekako je bilo šansi za njih. Bajern je sada prvi na tabeli sa 61 bod i ovo im je 801. nedelja na čelu tabele Bundeslige. U sledećem kolu Bajern očekuje teško gostovanje protiv ekipe RB Lajpciga, dok ekipa Štutgarta dočekuje Werder Bremen.