Dortmund se pobedom približio LŠ, ali obezbedio krunisanje Bavaraca

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su ekipu Lajpciga na Signal Iduna parku rezultatom 3:2 i tako obezbedili Bajernu njihovu devetu uzastupnu titulu šampiona Nemačke. Volfsburg je slavio protiv Union Berlina dok su Leverkuzen i Verder odigrali nerešenu utakmicu bez golova. Uzbudljivo je bilo i u duelu Hofenhajma i Šalkea, gde su domaći uspeli preokrenuti zaostatak od dva gola iz prvog poluvremena.

Ovo je 31. titula Bundeslige za Bavarce. Bajern će svoju rekordnu devetu uzastupnu titulu proslaviti večeras na Alijanc Areni kada dočekuju Borusiju iz Menhengladbaha.

Milioneri su u neizvesnoj utakmici na kraju ipak slavili rezultatom 3:2. Jedini gol u prvom poluvremenu postigao je Marko Rojs već u sedmoj minuti utakmice. Početkom drugog poluvremena domaći su povećali na 2:0, nakon sjajne solo akcije Džejdona Sanča.

U tim trenucima gosti su se probudili da su sa ekspresna dva gola uspeli izjednačiti na 2:2. Prvo je u 63. minuti pogodio Lukas Klosterman nakon sjajnog centaršuta Emila Forsberga. Izjednačujući gol postigao je mladi Dani Olmo u 77. minuti. U uzbudljivoj završnici bolju koncentraciju, imali su domaći, što je potvrdio Džejdon Sančo svojim drugim, i odlučujućim, golom danas. Lajpcig je tako ostao na sedam bodova iza prvoplasiranog Bajerna, dok se Dortmund popeo na četvrto mesto sa 58 bodova.

Slika

Šalke na kratko pokazao zube

Šalke igra jednu od najlošijih sezona u istoriji kluba i odavno su svesni da je opstanak u Bundesligi nemoguć. Danas su na gostovanju Hofenhajmu odlično otvorili meč, te su na poluvreme otišli pri vodstvu od 0:2. Strelci su bili Mark Ut (12′) i Skodran Mustafi (42′).

Na poluvremenu su domaći igrači očigledno dobili dobre instrukcije, pa su sa četiri gola potpuno preokrenuli utakmicu. Već u drugoj minuti nastavka na 1:2 smanjio je Andrej Kramarić, a samo pet minuta kasnije izjednačenje je doneo Kevin Akpoguma. Bod očigledno nije zadovoljio apetite domaćih pa su u 60. minuti poveli preko Krištova Baumgartnera, da bi konačnih 4:2 postavio Ilas Bebu u 64. minuti.

Slika

Volfsburg stabilan u vrhu tabele

Volfsburg je rutinski savladao ekipu Junion Berlina rezultatom 3:0. Het trik za domaće postigao je Josip Brekalo i tako svom timu doneo važnu pobedu u borbi za Ligu Šampiona. Volfsburg se nalazi na trećoj poziciji sa dva boda više od četvrtoplasiranog Dortmunda i četiri manje od drugoplasiranog Lajpiga. Do kraja ih očekuje gostovanje upravo Lajpcigu, a u poslednjem kolu dočekuju Majnc.