Drama na Parku Prinčeva: Pet golova u finišu utakmice

PSŽ je na „Parku Prinčeva“ u okviru 33. kola Francuske Lige 1 savladao ekipu Sent Etjena rezultatom 3:2.

Do 78. minute gledali smo fudbal bez golova, a onda su gosti poveli golom Denisa Bouange. Već u sledećem napadu Kilijan Embape izjednačio je na 1:1. U 87. minuti igrač Sent Etjena pravi faul u šesnaest metara, i PSŽ dobija priliku da zabije iz penala što je iskoristio Embape za 2:1.

Sudija je pokazao pet minuta nadoknade, a u već u drugom ponovo je usledio šok za domaće. Roman Hamouma dočekao je odbijenu loptu u šesnaestercu te je potom zakucao u mrežu domaćih za izjednačenje (2:2). U poslednjoj minuti sudijske nadoknade i ujedno poslednjem napadu na utakmici, Mauro Ikardi je ispratio centaršut i glavom zabio za konačnih 3:2 i važna tri boda u borbi za odbranu titule.