Drama na Vila Parku: Dva crvena i preokret Sitija (VIDEO)

Aston Vila izgubila je u Birmingemu od Mančester Sitija rezultatom 1:2 u okviru 32. kola Premijer Lige.

Poveli su domaći već u prvoj minuti utakmice a strelac je bio Džon MekGin. Izjednačenje „građanima“ doneo je mladi Fil Foden u 22. minuti, a potom je usledila prava drama u finišu prvog poluvremena. Prvo je Rodri preokrenuo rezultat na 1:2 u 40. minuti, da bi par minuta kasnije Džon Stouns neoprezno startovao na protivničkog igrača, te nakon intervencije VAR-a dobio crveni karton.

Nisu prednost igrača više iskoristili igrači Vile, pa je ključna stvar drugog poluvremena umesto golova, bilo još jedno isključenje, ovoga puta u timu domaćih. Dva žuta kartona u tri minuta zaradio je Meti Keš, te tako dobio isključenje i omogućio građanima ravnopravan odnos snaga na terenu.

Vila

Siti je sa ova tri boda učvrstio prvo mesto sa 77 bodova a drugoplasirani Mančester Junajted ima 11 manje, ali i utakmicu manje u odnosu na gradskog rivala.