DRAMA U BEOGRADU ZAVRŠENA PODELOM BODOVA: Rekord Mitrovića, egzibicije Radonjića pa poništen gol Ronalda (VIDEO)

Fudbalska Reprezentacija Srbije remizirala je u Beogradu protiv ekipe Portugala rezultatom 2:2 na stadionu Rajko Mitić.

Fudbalski spektakl u režiji Srbije i Portugala je nadmašio sva očekivanja jednog meča kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Nisu dobro ‚‚Orlovi“ započeli utakmicu, previše su se otvorili pred ekipu Portugala koja je umela to da kazni. Tako je na asistenciju Bernarda Silve bolji u skoku od Milenkovića bio Žota koji je glavom smestio loptu iza Dmitrovića.

Piksijevi izabranici nisu klonuli duhom, napadala je Srbija, stvarala šanse. Vlahović je uspeo da uhvati volej koji je prešao daleko preko prečke gola Antonija Lopeza. Portugal je igrao strpljivo čekao svoju priliku iz kontre, koja je i došla u 36. minutu kada je Žota ponovo ostao bez čuvara u šesnaestercu ‚‚Orlova“ i bio dovoljno smiren da postigne svoj drugi gol na meču.

Srbija je na pauzu otišla sa zaostatkom od 2:0 i iako se videla ideja Piksijevih izabranika, bilo je jasno da moramo nešto promeniti kako bi probili ‚‚bedem“ Portugalaca.

Nemanja Radonjić, koji će se kasnije pokazati kao x faktor Srbije, je zajedno sa Maksimovićem ušao na pauzi, dok su Vlahović i Lazović napustili igru.

Odmah se primetila svežina napada koja je dobijena ulaskom Radonjića koji je posle prodora po desnom boku uspeo da centrira i ‚‚pogodi“ Aleksandra Mitrovića koji u 46. minutu postiže pogodak za 2:1. Ovo je ujedno bio i 39. gol Mitrovića u dresu Srbije čime je postavio rekord za najviše pogodaka u reprezentativnom dresu.

Srbija je nastavila sa napadima i u 60. minutu usledila je najlepša akcija na utakmici gde jePrvo Aleksandar Mitrović uspeo da prihvati loptu pa zatim uposli Tadića, koji je pronašao Radonjića samog na boku, da bi ovaj zatim zalomio svog čuvara i asistirao Filipu Kostiću za ispostaviće se i konačnih 2:2.

Do poslednjeg zvižduka je trajala drama na Rajko Mitiću. Prvo je posle jednog kornera Tadića, Sergej Milinković Savić bio za malo neprecizan, da bi onda Nemanja Radonjić mini egzibicijom došao do gola gostiju, gde mu je Lopez onemogućio da dođe do pogotka.

Umor je stigao i jedne i druge, pa je u poslednjih 10 minuta opao i ritam utakmice, ušli su Đuričić i Jović umesto Tadića i Mitrovića, te je bila jasna zamisao Stojkovića da proba da dođe do trijumfa.

Međutim posle neopreznog starta nad Danilom u 92. minutu Milenković dobija direktan crveni karton i Srbija ostaje sa igračem manje nešto više od minuta do kraja.

Portugal je uspeo da ne samo dođe do šanse već i do gola u završnici, posle greške Dmitrovića, ali Srbiju je pogledala sreća te holandski sudija nije okarakterisao sjajnu intervenciju Stefana Mitrovića sa linije gola zakasnelom, iako je lopta punim prečnikom prešla liniju.

Pošto VAR tehnologija nije odobrena u kvalifikacijama, protesti fudbalera Portugala su bili uzaludni. Tako da će Ronaldo i kompanija morati da sačekaju nekoliko meseci kada će u Lisabonu pokušati da nanesu poraz Piksijevim ‚‚Orlovima“.