Drama u Menhengladbahu: Sevali kartoni, Ajntraht odneo pobedu

Ajntraht iz Frankfurta savladao je na gostovanju ekipu Borusije iz Menhengladbaha rezultatom 2:3 u okviru 16. kola Bundeslige.

Gosti su u dramatičnoj utakmici uspeli da preokrenu rezultat i odnesu sa gostovanja važna tri boda.

Već u šestom minutu domaći su poveli preko Florijana Nojhausa koji je nakon sjajne asistencije saigrača zakucao loptu u mrežu.

Gosti su do kraja poluvremena uspeli izjednačiti rezultat golom Rafaela Bore.

Preokret je usledio odmah na početku drugog dela. Nakon što je asistirao kod izjednačujućeg gola, Jesper Lindstrom je ovoga puta bio strelac, jer je iz blizine matirao golmana Borusije.

Samo tri minuta kasnije Frankfurt domaćoj ekipi poklanja penal nakon nespretne reakcije Denija De Koste.

Precizan sa bele tačke bio je Beni Bensabini.

Borusija nije uspela ni proslaviti gol kako treba, a Ajntraht je već došao do novog vodstva. Daihi Kamada, savršenu solo akciju krunisao je golom za konačnih 2:3.

Ajntraht se trenutno nalazi na sedmoj poziciji sa 24 boda, tok je Borusija 13. sa šest bodova manje.