DRUGI DAN KVALIFIKACIJA: Švajcarska i Danska opravdali status favorita

Reprezentacije Švajcarske i Danske pobedama su otvorili Kvalifikacije za Svetsko Prvenstvo u Kataru 2022.

Švajcarska je u gostima savladala reprezentaciju Bugarske rezultatom 1:3. Nisu Švajcarci gubili vreme pa su već na početku poluvremena Bril Embolo, Haris Seferović i Stiven Zuber pogodili u rasponu od tri minute. Tim Vladimira Petkovića je nakon brza tri gola prvo poluvreme mirno priveo kraju. U drugom poluvremenu domaći su počeli da prete od samog početka, te su uspeli doći do ranog gola već u 46. minuti. Strelac je bio mladi veznjak Ludogoreca, Kiril Despodov. Iako su do kraja utakmice pretili i jedni i drugi, dodatnih iznenađenja nije bilo, te je 1:3 ostao konačan rezultat u Sofiji.

U istom terminu odigrala se utakmica u Tel Avivu između reprezentacija Izraela i Danske. Iako selekcija Izraela ima respektabilnu ekipu o toku meča, pitali su se samo Danci. Od samog početka imali su inicijativu te su uspeli da povedu već u 15. minuti preko Barseloninog napadača Martina Bretvajta. Pitanje pobednika utakmice u finišu drugog poluvremena rešio je talentovani danski napadač Jonas Older Vind. Danska je ovom pobedom došla do važna tri boda u grupi u kojoj su zasigurno najveći favoriti.

Večeras se u terminu od 20 časova i 45 minuta igraju preostali mečevi prvog kola Kvalifikacija za SP u Kataru.