Engleska minimalnom pobedom na Vembliju započela Evropsko prvenstvo

Engleska je u prvom kolu grupe D, Evropskog prvenstva u fudbalu savladala Hrvatsku minimalnim rezultatom 1:0.

Uprkos očekivanjima mnogih da će utakmica od samog starta biti sadržajna i bogata golovima, to se nije desilo. Prvo poluvreme je bilo prilično skromno, a kao najbolja prilika mogla bi se izdvojiti stativa Fila Fodena iz šeste minute utakmice. Ekipe su na poluvreme otišle pri rezultatu 0:0.

U 57. minutu, Rahim Sterling odlično je primio loptu koju mu je poslao Kalvin Filips i uz malo sreće matirao Dominika Livakovića. Do kraja nije bilo preteranih šansi, a ni uzbuđenja. Bez obzira na to, jedan gol je bio dovoljan Englezima, da pobedom započnu takmičenje i to pred svojim navijačima u prestonici, Londonu.