FANTAZI KUTAK: 31. KOLO U ZNAKU STJUARTA DALASA

Najveće iznenađenje 31. kola svakako je velika pobeda Lidsa nad Mančester Sitijem i to sa igračem manje. Junak utakmice, ali zasigurno i junak proteklog fantazi kola je sjajni Stjuart Dalas, koji je svojim golovima matirao „građane“.

Adama Traore prekinuo golgeterski post

Utakmicom između Fulama i Vulvsa startovalo je 31. kolo Premijer lige u petak. Mnogo toga se očekivalo od domaćih na „Krejven Kotidžu“ ali sve što smo videli od njih može se definisati kao nedovoljno. Na kraju su u sudijskoj nadoknadi uspeli da izgube i bod, jer je krilni napadač Vulvsa, Adama Traore (8 pts) baš to veče odlučio da prekine crni niz i konačno postigne gol nakon 48 utakmica. Fulam je ovim porazom prilično otežao svoju borbu za opstanak, ali svi znamo da su iznenađenja sastavni deo fudbala, pa shodno tome nikoga ne treba otpisivati pre kraja. U sledećem kolu Vulvsi dočekuju Šefild dok Fulam očekuje gradski derbi protiv Arsenala. Fulamu očigledno ove sezone više odgovara uloga potpunog autsajdera, jer njihova najbolja izdanja pamtimo baš iz takvih utakmica. Imajući to u vidu, Aleksandar Mitrović bi mogao ostati potencijalno dobra opcija za derbi. Kada su „vukovi“ u pitanju, njima sledi itekako povoljan raspored. Sledeće utakmice su im protiv Šefilda, Barnlija, Vest Broma i Brajtona, a tek u 36. kolu dolazi im protivnik iz vrha tabele, Totenhem. Pravo vreme je da razmislite o igračima Vulvsa u odbrani.

Stjuart Dalas šokirao Mančester

Fudbalska filozofija Marsela Bijelse i njegova istrajnost u napadačkoj igri, često su u nama budili divljenje prema timu iz Zapadnog Jorkšira ove sezone. Lids se ne plaši nikoga, i ne povlači se nikom- pa čak ni sa deset igrača! Poveli su gosti nakon sjajne akcije Dalasa (14 pts + 3 bonus) i Patrika Bamforda (4pts) u finišu prvog poluvremena (42′). Odmah potom, Liam Kuper pravi nepromišljen start i ostavlja Lids sa igračem manje do kraja utakmice. Domaći su uspeli izjednačiti tek u 76. minuti preko Ferana Toresa (7 pts). Ipak u sudijskoj nadoknadi ekipi Pepa Gvardiole ponovo se dogodio Stjuart Dalas. Odličan pas poslao mu je Ezgjan Alioski, a reprezentativac Severne Irske je loptu pospremio iza leđa Edersona. Savet iz prethodnog teksta, da budete oprezni prilikom „čistke“ Lidsovih igrača pokazao se kao efikasan, a i ovoga puta ponovo ćemo to predložiti jer je sledeći protivnik Liverpul. Svi se sećamo utakmice sa otvaranja PL između ove dve ekipe i „kiše golova“ na Enfildu. Lids ni ovaj put zasigurno neće odustati od napadačke igre, a ostaje nam da vidimo koliko će ona ovoga puta doneti izabranicima Marsela Bijelse.

Fantazi

Tanka osveta za Redse

Iako se očekivalo da će igrači Liverpula imati motiv za ubedljivu pobedu protiv Aston Vile zbog ponižavajućeg poraza u prvom delu sezone, to se nije desilo na Enfildu. Čak su gosti poveli preko Olija Votkinsa (5 pts + 3 bonus) u 43. minuti, da bi preokret stigao tek u drugom poluvrmenu. Mohamed Salah (7pts) i Trent Aleksander Arnold (8 pts + 3 bonus) doneli su Liverpulu pobedu i važna tri boda. Emiliano Martinez (4pts) je i ovoga puta pokazao da je jedan od najkvalitetnijih golmana na svetu trenutno, a u fantaziju je zaradio četiri boda uprkos primljena dva gola. U sledećem kolu Liverpul gostuje Lidsu, dok Aston Vila dočekuje Siti.

Dominacija Plavaca u gradskom derbiju

Čelsi je rutinski savladao Kristal Palas u gostima na Selhurst Parku rezultatom 1:4. Gosti su već u prvom poluvremenu rešili pitanje pobednika golovima Kai Haverca (7 pts + 3 bonus), Kristijana Pulišića (12 pts + 3 bonus) i Kurta Zume (8 pts). U drugom poluvremenu Kristijan Pulišić je postigao još jedan gol za ubedljivu pobedu, a pre toga Kristijan Benteke uspeo je da postigne utešni gol za domaće. Bio je ovo gol iz jedine šanse na utakmici za domaće, što dodatno frustrira sve fantazi menadžere koji su imali odbranu Plavaca u svom timu. U narednom kolu Čelsi dočekuje ekipu Brajtona na Stamford Bridžu, a kao najbolja opcija iz redova plavih, nameće se sjajni Mejson Maunt koji stasava u pravog lidera ekipe. Pored njega, ukoliko u svom timu imate golmana Eduarda Mendija, bez obzira na primljen gol protiv Palasa iz jedine šanse, savetujemo vam da Senegalac ostane vaša prva opcija za poziciju golmana.

Čelsi

Vratio se udarni tandem Njuke

Njukasl je u odličnoj utakmici na Turf Muru savladao Barnli rezultatom 1:2, nakon preokreta. Domaći su poveli preko Mateja Vidre (6 pts + 1 bonus) da bi u drugom poluvremenu, Stiv Brus u igru ubacio Alana Sent Maksimina (9 pts + 3 bonus) koji je vratio „svrake“ u igru. Pored njega od povrede se oporavio i Kalum Vilson koji je itekako važan faktor u igri Njukasla, posebno sada kada su u borbi za opstanak u PL. Upravo se od njih dvojice očekuje da svrakama donose golove i bodove u narednim mečevima, pa shodno tome oba igrača su poželjni izbori za fantazi tim.

Džesi Lingard je neumoljiv

Džesi Lingard (9 pts + 2 bonus) nastavlja sa zabijanjem golova. Ovoga puta „platio“ je Lester. Vodili su „čekićari“ sa visokih 3:0 do finiša utakmice kada im se već treći put za redom desio pad koncentracije koji je ugrozio visoku prednost. Golovima Keleči Ihenača (10 pts + 3 bonus), lisice su umalo napravile veliki preokret i potpuni povratak u meč, ali po sreću domaćih, za to nije bilo vremena. Ihenačo (5,9 m) je sada u ozbiljnoj formi i dosta je korisniji svojoj ekipi od Vardija, a u sledeća četiri kola protivnici su im Vest Brom, Kristal Palas, Sautempton i Njukasl. Trebalo bi ozbiljno razmisliti o dovođenju Nigerijca koji je u odličnoj formi i dosta je povoljniji od Vardija koji nije u prepoznatljivoj rutini. Ipak svi koji prate PL, znaju da je Džejmi Vardi ozbiljan napadač i da ga se nikako ne sme potceniti, pa bi baš on mogao biti „potez ludaka“ za naredni period. Što se tiče Vest Hema, više ne treba ni ponavljati, da je Džesi Lingard obavezan u ekipi!

Mančester se osvetio Totenhemu

Iako je prvo poluvreme pripalo „pevcima“ golom Sona (7 pts), Mančester Junajted je u drugom poluvremenu pokazao veću želju, te su đavoli preokrenuli na 1:3. Strelci za Junajted bili su Fred, Edinson Kavani i Mejson Grinvud. Sledeće kolo, Murinjova ekipa ima duplo i očekuju ih susreti protiv Evertona i Sautemptona. I jedan i drugi protivnik se muče sa izostancima igrača pa nije tajna da su „pevci“ blagi favoriti. Imajući to u vidu, Kejn ili Son, ili u najboljem slučaju obojica, su zaista odlična opcija za vikend. Kad je Mančester u pitanju, Bruno Fernandeš je i dalje najpoželjniji izbor.

Tobdžije se prošetale Šefildom

Rutinski je Arsenal slavio u Šefildu rezultatom 0:3. Dva gola za londonsku ekipu postigao je Aleksander Lakazet (10 pts + 3 bonus) koga smo u prethodnim tekstovima i pominjali kao trenutno jedinu i zasigurno najbolju opciju za fantazi tim. Arsenal ima itekako povoljan raspored do kraja, pa biste definitivno mogli uzeti u razmatranje kupovinu Francuskog napadača.

Vest Brom uhvatio ritam

Da nam je neko pre samo mesec dana neko rekao da će ekipa „Velikog Sema“ u dve utakmice svojim protivnicima zabiti osam golova, naprosto mu ne bismo verovali. Ali desilo se! Nakon petarde u Londonu, sada je Sautempton dobio tri gola na domaćem terenu. Ponovo su glavni akteri Vest Broma bili Matijas Pereira (8 pts + 1 bonus) i Kalum Robinson (6 pts + 2 bonus). Bez obzira na učinak ekipe VBA u pomenutim utakmicama, dovođenje njihovih igrača u tim ne bi se trebalo shvatati kao obavezno. Ipak, ukoliko postoji navijačka potreba ili želja za rizikom, Matijas Pereira bi svakako bio najbolja opcija za vas, s obzirom da je zasigurno ključni igrač ove ekipe.

Brajton i Everton jedini bez golova

Da šećer ne dolazi uvek na kraju, dokazale su nam ekipe Brajtona i Evertona u poslednjoj utakmici 31. kola PL. Dominik Kalvert Luin, na iznenađenje svih menadžera, nije bio uključen u ekipu, zbog povrede, a upitno je da li će nastupiti i u sledećem kolu. U utakmici bez golova, nema puno materijala za fantazi menadžere, osim ako se u timu ne nalaze defanzivni igrači. Ipak „karamele“ do kraja imaju solidan raspored i utakmicu manje u odnosu na ostale ekipe, pa ne bi bilo loše razmisliti o dovođenju nekoga iz redova ekipe Karla Anćelotija, koja se bori za visok plasman i potencijalno učešće u evropskim takmičenjima.