FAVORITI OPRAVDALI STATUS: Završeno drugo kolo grupne faze kvalifikacija za SP

Današnjim utakmicama kompletirano je drugo kolo grupne faze Kvalifikacija za SP u Kataru.

Danas u 15 časova Francuzi su bili prvi koji su opravdali status favorita. Oni su u gostima slavili protiv reprezentacije Kazahstana rezultatom 0:2. Pitanje pobednika rešeno je još u prvom poluvremenu golom Ousmane-a Dembelea i autogolom štopera domaćih, Sergija Malija. Francuska je tako upisala prvu pobedu u dosadasnjim kvalifikacijama i nalaze se na prvom mestu grupe D sa četiri boda.

Englezi lako sa Albancima

Englezi su danas u 18 časova gostovali u Tirani te rutinski savladali Albaniju golovima Harija Kejna i Mejsona Maunta, rezultat je bio 0:2. Uspeo je selektor Sautgejt da izrotira i igrače i formaciju te osigura još tri važna boda. Engleska je sada na čelu grupe I sa maksimalnih šest bodova i gol razlikom 7:0.

Danska demonstrirala silu

Iako se to očekivalo još u prvom kolu, imali smo priliku da ispratimo „kišu golova“ na jednoj utakmici kvalifikacija. Ovoga puta za to je bila zadužena selekcija Danske koja je Moldaviju slala na centar čak osam puta. Redom su za Dance zabijali Kasper Dolberg (19′ pen, 48′), Mikel Damsgard (22′, 29′), Jens Striger Larsen (35′), Matijas Jensen (39′), Robert Skov (81′) i Markus Ingartsen (89′). Danska se nakon ove pobede zasluženo nalazi na čelu grupe F sa šest bodova i gol razlikom 10:0.

Španci se mučili sa Gruzijom

Ekipa Luisa Enrike-a u teškoj utakmici uspela je da osvoji tri boda na gostovanju u Gruziji. Na poluvreme su čak otišli pri vodstvu domaćih od 1:0 (Kviča Kvaratskelija). Tek na početku drugog poluvremena uspeli su Španci da izjednače golom Ferana Toresa, da bi konačnu pobedu u sudijskoj nadoknadi obezbedio Dani Olmo, igrao se 92. minut. Španija je tako za dlaku izbegla još jedan nerešen rezultat koji nikako ne bi odgovarao ekipi Luisa Enrikea. Sa ova tri boda nalaze se ispod Švedske na drugom mestu grupe B sa osvojena četiri boda.

Švedska bez problema protiv tzv „Kosova“

Šveđani su u Prištini rutinski savladali ekipu tzv. „Kosova“ rezultatom 0:3. Strelci za Skandinavce bili su Ludig Augustinson (12′), Sebastijan Larson (70′) i Aleksander Isak (35′). Šveđani predvođeni, legendom reprezentacije, Zlatanom Ibrahimovićem, nalaze se na prvom mestu grupe B ispred, Španije sa maksimalnih šest bodova iz dve utakmice i gol razlikom 4:0.

Azuri lagano protiv Bugara, Nemci minimalnom pobedom slavili protiv Rumunije

Italija je na gostovanju u Sofiji savladala reprezentaciju Bugarske rezultatom 0:2. Vodstvo azurima obezbedio je Andrea Beloti iz penala (43′), da bi konačan rezultat postavio Manuel Lokateli (83′). Italija se nalazi na prvom mestu grupe C, sa šest bodova i gol razlikom 4:0, a prate ih Švajcarski sa isto toliko bodova ali gol razliko 4:1. Reprezentacija Nemačke slavila je u Bukureštu minimalnim rezultatom 0:1. Jedini gol za Nemce postigao je Serž Gnabri već u 17. minuti. Nemci su ovom pobedom zauzeli prvo mesto u grupi J sa šest bodova i gol razlikom 4:0, a u stopu ih prati selekcija Jermenije koja ima isto bodova ali jedan postignut gol manje.

Makedonci napunili mrežu Lihtenštajna do vrha

Severna Makedonija deklasirala je Lihtenštajn u Skoplju rezultatom 5:0. Golove za Makedonce postigli su redom Enis Bardi (7′), Trajkovski Aleksandar (51′, 54′) Elif Elmas (62′), Ilija Nestorovski (81′ pen). Bila je ovo važna pobeda za samopouzdanje Makedonaca, ali i važna tri boda za što bolji plasman. Trenutno su treći u grupi J sa tri osvojena boda i gol razlikom 7:3.