Fener slavio u Izmiru, dve „meč lopte“ za finale sa Efesom

Košarkaši Fenerbahčea poveli su sa 2:1 u polufinalnoj seriji plej-ofa turskog šampionata, jer su na gostujućem terenu bili bolji od Pinar Karšijake rezultatom 67:62.

Fener je tako vratio brejk, do kojeg je Karšijaka došla u Istanbulu, pa sada ima dve šanse da zatvori seriju i plasira se u finale.

Susret je bio izuzetno tvrd, o čemu svedoči i rezultat na poluvremenu (29:23 za Karšijaku). U nastavku su izabranici Igora Kokoškova zaigrali bolje i pred četvrtu četvrtinu ušli sa prednošću od pet poena.

Usledila je rezultatska klackalica u kojoj se Fener bolje snašao i zabeležio vrlo bitnu pobedu.

Najefikasniji u ekipi Fenerbahčea bio je Melih Mahmutoglu sa 18 poena, Nando De Kolo dodao je 15, dok je Marko Gudurić upisao šest poena.

U poraženom timu istakao se Džefri Morgan sa 15 poena.

Četvrti meč igra se takođe u Izmiru, 26. maja.

Pobednik serije igraće protiv Anadolu Efesa, koji je sa 3:0 savladao Bešiktaš.