Frankfurt prokockao LŠ protiv drugoligaša, Levandovski izjednačio rekord Gerda Milera

Danas u terminu od 15.30 odigrano je sedam utakmica 33. kola Bundeslige. Frankfurt je porazom od Šalkea, koji je već ispao, možda i izgubio šansu za učešće u Ligi šampiona. Levandovski je izjednačio rekord Milera, dok su Herta i Augzurg izborili opstanak na kolo do kraja šampionata.

Uzbuđenja u Gezelkirhenu su počela već u 15. minutu, kada je dosuđen penal za domaće. Kevin Trap pročitao je iskusnog Huntelara, ali lopta se odbila Holanđaninu u noge i Šalke je neočekivano poveo. 15 minuta kasnije Andre Silva je 25. put u sezoni postigao gol za Frankfurt i izjednačio.

Drugo poluvreme otvorio je Evan Ndika golom nakon kornera i doveo Ajntraht u vodstvo, ali je odmah u sledećem minutu, na sjanu asistanciju Huntelara, Blendi Idrizi izjednačio rezultat na 2:2.

Nepunih deset minuta kasnije, još jedan mladi fudbaler, Florian Flik, a četiri minuta nakon njegovog gola se u listu strelaca upisao i Metju Hop.

Frankfurt se borio da ostane u trci za Ligu šampiona, Andre Silva je ponovo zatresao mrežu u 72. minutu i smanjio prednost domaćih, ali je to bio i konačan rezultat pa sudbina Frankfurtskog kluba ostaje u rukama Borusije Dortmund.

Borba za sedmo mesto

Frajburg remijem sa novim šampionom ostao u trci za Ligu Konferencija Evrope

Frajburg je ušao u meč u nadi da može do sedmog mesta na tabeli, i učešća u Evopi, ali je Levandovski iz penala u 26. minutu razočarao navijače domaćih. Levandovski je ovim golom sustigao rekord Gerda Milera od 40 ligaških pogodaka.

Ipak, Manuel Gulde je izjednačio tri minuta kasnije za nerešen rezultat na kraju prvog dela.

Bajern je startovao drugi deo u punom sjaju, najpre je poništen gol Gnabriju, a onda je regularan gol postigao Liroj Sane i doveo Bajern u vodstvo. Ipak, Kristijan Ginter izjednačio je u 82, i ostavio Frajburg u trci za sedmo mesto na tabeli.

Union Berlin još uvek može do Evrope

Leverkuzen, tačnije Florijan Virc, poveo je poveo je protiv Uniona iz Berlina golom u 27. minutu. Bivši igrač Leverkuzena, Pohjanpalo, izjednačio je rezultat u 73. minutu i to je bio i konačan rezultat pa je tako Bajer ostao bez borbe za peto mesto, dok Union ovako dolazi do sedmog mesta i potencijalnog učešća u Evropi sledeće sezone.

Menhengladbah prokockao prednost protiv Štutgarta

Borusija iz Menhengladbaha povela je protiv rivala za sedmo mesto na samom kraju prvog poluvremena golom Larsa Štindla, ali su gosti golovima u 72. i 77. minutu uspeli da preokrenu rezultat. Strelci su bili Endo i Štencel, pa se Štutgart popeo na poziciju 9, samo 2 boda iza sedmog Uniona.

Borba za opstanak

Rezultati:

Arminija Bilefild 1:1 Hofenhajm (Voglzamer; Kramarić)

Augzburg 2:0 Verder Bremen (Kedira, Kaligijuri)

Herta Berlin 0:0 Keln

Nakon ovih rezultata Keln ostaje ugrožen na 17. mestu, bod iza Bremena koji je na mestu koje vodi u plej-aut.

Herta je spala na 14. poziciju sa 4 boda više od Verdera i tako osigurala opstanak, a isto je uradio i Auzburg pobedom nad upravo klubom iz Bremena, pa su sada sa 5 bodova više na čak 12. mestu pred utakmicu poslednjeg kola.