FRANKFURT TRIJUMFOVAO U DORTMUNDU: Borusija će teško do Lige šampiona

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta ostvarili su veliku pobedu na gostovanju u Dortmundu rezultatom 2:1. Frankfurt je tako uspeo da se odvoji od Borusije koja je peta i potvrdi ambicije igranja u Ligi Šampiona. U prvom terminu 27. kola trijumfovali su i Auzburg, Leverkuzen i Volfzburg, a Mainc i Arminija su remizirali.

Orlovi iz Frankfurta prvi su došli do prednosti u 11. minutu autogolom Nika Šulca, a Borusija je izjednačila pred sam kraj prvog poluvremena, strelac je bio Mats Humels. U drugom poluvremenu VAR je poništio gol Stefana Ilsankera zbog ofsajda, pa je Ajntraht do konačnih 2:1 došao tek u 87. minutu golom Andrea Silve, na asistenicju srpskog reprezentativca Filipa Kostića. Oni su tako potvrdili svoju četvrtu poziciju na tabeli i uz pristojnu prednost od 7 bodova sve su realnije šanse da se plasiraju u Ligu šampiona.

Leverkuzen je očekivano savladao ekipu Šalkea na domaćem terenu. Golove za Bajer postigli su Alario i Patrik Šik, a veteran Klas Jan Huntelar smanjio je prednost u 81. minutu pa je završetak meča ipak imao neku dozu neizvesnosti.

U borbi za 11. mesto Augzburg je bio bolji od Hofenhajma. Iako nisu bili favoriti, domaći su sa rana 2 gola uspeli da naprave dovoljnu prednost koju Hofenhajm, uprkos boljoj igri, nije uspeo da stigne pa je konačan rezultat bio 2:1.

Borba za opstanak nije donela puno uzbuđenja. Majnc je postigao gol iz penala u 56. minutu a 20 minuta kasnije Arminija je izjednačila i taj rezultat ostao je do kraja, pa je tako Mainc zadržao 14. poziciju, a Bielefeld ostao ugrožen na 17. mestu.

Volfzburg je nastavio sa sjajnim rezultatima i minimalnom prednošću savladao ekipu Kelna koja se i ove sezone bori za opstanak. Strelac je bio hrvatski reprezentativac Josip Brekalo i tako omogućio svom timu da ostane u borbi za drugo mesto Bundeslige.

Derbi 27. kola Bundeslige tek sledi. Od 18.30 sastaju se RB Lajpcig i Bajern Minhen, meč koji će biti veoma značajan u trci za titulu ove dve ekipe.